OFICIÁLNĚ: David Luiz opět opouští Chelsea. Tentokrát míří do Arsenalu

Zkušený brazilský stoper míří k městskému rivalovi. Dle britského BBC se kluby dohodly na přestupové částce 8 miliónů liber.

David Luiz končí i své druhé angažmá v Chelsea. Jako blesk z čistého nebe ho v poslední přestupový den vykoupil Arsenal. V Chelsea strávil dohromady 7 let a vyhrál s ní 6 velkých trofejí.

Do Chelsea přestoupil tento brazilský stoper s nepřehlédnutelnou kšticí v roce 2011 z Benficy. K přestupu došlo taktéž v poslední přestupový den.

Hned jeho první sezóna v modrém dresu byla patrně tou nejlepší. Po boku Johna Terryho se mu s týmem podařilo například odvrátit porážku 3:1 s Neapolí v Lize Mistrů. Později byl David Luiz jedním z úspěšných penaltových exekutorů ve finále proti Bayernu Mnichov.

Následující rok dopomohl pro změnu svým gólem v semifinále Evropské ligy proti Basileji k postupu do finále, kde Chelsea porazila Benficu Lisabon.

V roce 2014 přišel Luizův první přestup, kdy zamířil do francouzského PSG. Zde působil 2 sezóny. Osud ho v Lize Mistrů zavedl zpět na Stamford Bridge, kde se mu dokonce v posledních minutách podařilo vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. V tom byl francouzský celek silnější a Luiz tak proti Chelsea slavil postup. I v další sezóně se oba týmy utkaly a opět bylo úspěšnější PSG.

A nebyl by to David Luiz, aby ani z PSG nepřestoupil zpět do Chelsea v poslední den přestupového okna. Po 2 letech se tak vrátil do prostředí, které důvěrně znal. Pod vedením Antonia Conteho byl stěžejním defenzivním bodem v tříčlenné obraně. Odehrál 33 z 38 zápasů, vyhrál titul a byl jmenován do sestavy sezóny.

V sezóně 2017/2018 jej začaly sužovat problémy s kolenem a odehrál pouhých 17 utkání ve všech soutěžích. Po příchodu Maurizia Sarriho se z něj ale stal opět důležitý hráč defenzivní řady. O to překvapivější bylo oznámení o jeho odchodu.

David Luiz odehrál za Chelsea celkem 248 zápasů, ve kterých vstřelil 18 gólů. Nyní se ale zdá, že své modré dobrodružství definitivně ukončil.

363 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 363 komentářů