OFICIÁLNĚ: Morata opouští Chelsea

Chelsea a Atletico Madrid se dnes dohodly na trvalém přestupu Alvara Moraty do španělského klubu. Morata strávil sezonu 2018/19 v Madridu na hostování a po dvou letech coby hráč Chelsea odchází do španělského hlavního města natrvalo.

Morata přišel do Chelsea v létě 2017 z Realu Madrid a svůj střelecký účet si otevřel hned při svém debutu v našem úvodním zápase s Burnley, kdy přišel na hřiště coby střídající hráč.

Dvě přesné hlavičky při výhrách nad Evertonem a Leicesterem City znamenaly, že v prvních čtyřech zápasech v Premier League vstřelil Španěl tři góly.

V závěru září jsme vyhráli na hřišti Stoke City v poměru 4–0, přičemž Morata zazářil hattrickem. Další hlavičku přidal do sítě Atletica při obratu v zápase Ligy mistrů a začátkem listopadu rozhodl duel s Manchesterem United na Stamford Bridge.

Na konci roku měl Morata na kontě 12 gólů, start do nového roku mu ovšem zkomplikovalo zranění zad.

Po lednovém příchodu Oliviera Girouda se ve druhé polovině sezony úkoly pro oba naše útočníky rozdělily. Morata poté přidal další tři góly, včetně hlavičky v semifinále proti Southamptonu ve Wembley.

Do nové sezony pod novým trenérem Mauriziem Sarrim vstoupil Morata v základní sestavě v úvodním utkání na půdě Huddersfieldu.

Svůj první gól nového ročníku vsítil o týden později při vítězství 3–2 nad Arsenalem. Během října přidal další tři branky a následující měsíc začal dvěma góly při výhře 3–1 nad Crystal Palace.

Vzhledem k tomu, že Sarri preferoval na pozici útočníka Edena Hazarda, tak se Moratův čas na hřišti rapidně snížil, ačkoli i přesto dokázal vstřelit oba naše góly – své poslední v klubu ve svém posledním zápase – při výhře nad Nottinghamem Forest v rámci třetího kola FA Cupu.

Chtěli bychom Alvarovi poděkovat za jeho služby a popřát mu hodně štěstí do budoucna.

73 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 73 komentářů