Frank Lampard se stává novým manažerem Chelsea

Jeden z nejlepších hráčů historie Chelsea a klubová legenda, Frank Lampard, se vrací na místo činu v roli manažera. Na Stamford Bridge podepsal kontrakt na 3 roky.

Jméno Franka Lamparda netřeba fanouškům londýnského klubu nijak představovat. V minulé sezóně se mu v jeho manažerské premiéře téměř podařilo dostat Derby County do Premier League, prohrál až ve finále play-off s Aston Villou.

Sám 41letý Lampard řekl: "Jsem nesmírně hrdý na to, že se vracím do Chelsea jako hlavní trenér. Všichni vědí, jak moc tento klub miluji a znají naší společnou historii. Nicméně teď se pouze soustředím na přípravu pro nadcházející sezónu. Jsem zde, abych tvrdě dřel, přivedl klub k úspěchu a nemůžu se dočkat až začnu.

Ředitelka Chelsea Marina Granovskaia dodává: "Jsme velice potěšení, že můžeme přivítat Franka zpět v Chelsea jakožto hlavního trenéra. Frank klub dokonale zná a rozumí mu. V minulé sezóně navíc prokázal, že je jedním z nejtalentova­nějších mladých trenérů.

Po 13 letech letech s námi, kdy se stal klubovou legendou a naším rekordním střelcem, věříme, že je perfektní čas pro jeho návrat a jsme potěšeni, že se tak stalo. Uděláme cokoliv bude v našich silách, abychom mu zajistili potřebnou podporu a on tak mohl být úspěšný."

Lampard měl možnost se učit od nejlepších manažerů historie během jeho 13letého působení v Chelsea. Pouze Ron Harris, Peter Bonetti a John Terry mají na kontě víc, než jeho 648 zápasů, a Lampard senzačně vede klubovou tabulku střelců s 211 góly. Jeho cit pro góly spolu s všestrannou kvalitou a fantastickou výdrží pomohly tvarovat nový způsob nahlížení na moderního středního záložníka.

Samozřejmě se Frank Lampard může také opírat o svůj fantastický vztah s fanoušky klubu, kteří ho zvolili 3× hráčem roku, a kteří vyvolávali jeho jméno pravidelně od jeho odchodu v roce 2014.

Při této příležitosti si připomeňme některé památné Lampardovy momenty během jeho hráčského působení v Chelsea.

Jakožto hráč byl Frank Lampard mužem velkých událostí. Například když jeho gól Boltonu v roce 2005 nasměřoval Chelsea k titulu. Nebo když přihrál Didieru Drogbovi na jeho vítězný gól v prvním FA Cupu v novém Wembley. V neposlední řadě také dovedl tým jako kapitán k triumfu v Lize mistrů v Mnichově.

Lampardova brilance nebyla limitována pouze jeho schopností střílet góly, aniž by bylo nutno tento um nějak snižovat. Co ho ale zdobí jako jednoho z nejlepších hráčů, byla jeho konzistence.

Vstřelil 20 a víc gólů v 5 po sobě jdoucích sezónách a dle statistik Premier League má čtvrtý nejvyšší počet asistencí v historii této soutěže. Také vlastní rekord 164 po sobě jdoucích zápasů, ve kterých nastoupil mezi lety 2001 a 2005, což je stále nejvyšší počet u hráče ve hřišti.

Lampard opustil Stamford Bridge v roce 2014 s rozsáhlým kontem trofejí: 3× titul v Premier League, 4× FA Cup, 2× League Cup a po jednom triumfu v Evropské lize a Lize mistrů. Zároveň je hráčem Chelsea, který má největší počet startů za svou reprezentaci. Reprezentační kariéru ukončil se 106 zápasy a 29 góly. Svou hráčskou kariéru ukončil v únoru 2017 a zanechal po sobě nezapomenutel­ný odkaz.

Za celou redakci přejeme Franku Lampardovi vše nejlepší do jeho angažmá a věříme, že náš klub dovede k mnohým úspěchům.

300 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 300 komentářů