Pět hráčů dává Chelsea sbohem

Pěti hráčům ke včerejšímu dni skončily s smlouvy a klub dnešním dnem tudíž opouštějí. Konkrétně se jedná Garyho Cahilla, Gonzala Higuaina, Roberta Greena, Eduarda a Kyle Scotta. Všech pět působilo, ať už po celé svoje angažmá nebo jen z části, v prvním týmu Chelsea.

Gary Cahill

Gary Cahill opouští Stamford Bridge po sedmi a půl letech exemplárních služeb jako legenda a vítěz mnoha trofejí.

Náš kapitán posledních dvou let odehrál v dresu Blues 291 zápasů a vstřelil 25 gólů. Vyhrál celkem osm velkých trofejí, ten nejslavnější pak v roce 2012 z Ligy mistrů, kdy před finálovým kláním překonal zranění a stal se jednou z hvězd mnichovské noci.

Gary nám bude všem v Chelsea chybět. Odchází s maximální podporou nás všech.

Gonzalo Higuain

Gonzalo Higuain přišel v Chelsea letos v lednu na hostování z Juventusu. Na Stamford Bridge spojil síly se svým bývalým manažerem Mauriziem Sarrim, s nímž strávil úspěšné období v Neapoli.

Higuain si odbyl svůj debut při výhře nad Sheffieldem Wednesday v rámci FA Cupu a svůj střelecký účet si otevřel hned následující víkend dvěma přesnými zásahy do sítě trápícího se Huddersfieldu.

Před koncem svého hostování přidal další tři góly, přičemž jeho oběťmi byly Fulham, Burnley a Watford.

Vzhledem k faktu, že v Evropské lize nastupoval v útoku Oliver Giroud, tak Higuain působil převážně v tuzemských soutěžích, nicméně i přesto přidal do své sbírky další medaili.

Rob Green

Rob Green kryl v ročníku 2018/19 záda Kepovi Arrizabalagovi a Willymu Caballerovi, přičemž následně oznámil konec své dlouholeté profesionální kariéry, kterou v Baku ukončil tím nejlepším možným způsobem.

Pozvednutí trofeje nad hlavu pro radost svých spoluhráčů jen ukázalo jeho popularitu v kabině a přejeme Robovi hodně štěstí v čemkoliv, co si v životě dál vybere.

Eduardo

Eduardo přišel do Chelsea v srpnu 2016 z Dinama Záhřeb, aby kryl záda Thibautu Courtoisovi a Asmiru Begovičovi. V tentýž léto byl členem vítězného kádru Portugalska na EURO 2016 a po dvou letech v týmu chorvatských mistrů podepsal s Chelsea smlouvu na jeden rok.

V ročníku 2016/17 byl v šesti utkáních na lavičce náhradníků a v závěru sezony podepsal nový roční kontrakt. V sezoně 2017/18 kryl nadále záda Thibautu Courtoisovi a nově příchozímu Willymu Caballerovi a na lavičce náhradníků se objevil v dalších 13 utkáních.

Loňskou sezonu strávil na hostování ve Vitesse Arnhem.

Kyle Scott

Kyle Scott přišel do Chelsea ze Southamptonu coby hráč spadající do kategorie U-10. Začátkem sezony 2013/14 si odbyl svůj debut v mládežnickém týmu a v následující sezoně figuroval u našich výhrách v FA Youth Cupu a UEFA Youth League, a stejně tak i o rok později, kdy jsme obě trofeje obhájili.

Reprezentant USA do 20 let byl v létě 2017 členem kádru na naší předsezonní turné po Číně a Singapuru, kde odehrál zápasy proti Arsenalu a Interu Milán. Na začátku sezony Premier League byl na lavičce náhradníků a svůj jediný start za A tým Blues odehrál v únoru 2018 coby náhradník při výhře 4–0 nad Hullem v rámci FA Cupu.

35 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 35 komentářů