Petr Čech novým technickým poradcem

Petr Čech se vrací do Chelsea jako nový poradce technického a výkonnostního úseku. Jeho úkolem bude poskytovat rady ohledně veškerých fotbalových a výkonnostních aktivit v rámci celého klubu, přičemž bude fungovat jako přímá spojka mezi mužskými týmy a týmy z akademie.

Petr bude mít kancelář v Cobhamu a bude úzce spolupracovat s ředitelkou Chelsea Marinou Granovskaia. Jeho role bude rovněž zahrnovat trénink A týmu a spolupráci s trenéry, cestování na domácí i venkovní zápasy s důrazem na strategii a výkon.

Čech řekl: „Cítím velké privilegium, že jsem dostal tuhle příležitost se opět spojit s Chelsea FC a pomoct vytvořit nejvyšší možný výkonnostní level, abychom pokračovali v úspěších, kterých klub dosáhl v posledních 15 letech. Těším se na novou výzvu a doufám, že dokážu využít veškerých svých fotbalových znalostí a zkušeností, abych týmu pomohl dosáhnout v budoucnu dalších úspěchů.“

Marina Granovskaia řekla: „Těší nás, že můžeme přivítat Petra zpátky doma v Chelsea. Během své hráčské kariéry byl jedním z nejzapálenějších, nejsúspěšnějších a nejvíce smýšlejících profesionálů, které jsme tu kdy měli. Vždy jsme doufali, že až bude Petr připraven ukončit kariéru, tak ho rádi uvítáme zpět v Chelsea FC a jsme nadšeni, že můžeme technický úsek doplnit o jeho expertizu a znalosti hry.“

Během své kariéry na Stamford Bridge vyhrál Čech všechny možné trofeje. Překonal tehdejšího rekordmana v počtu čistých kont Petera Bonettiho a stal se hráčem s nejvíce odehranými zápasy v modrém dresu mimo Britské ostrovy.

Ve své první sezoně, v ročníku 2004/05, si Čech v rámci Premier League připsal 24 čistých kont a spolu s dalšími dokráčel za titulem, přičemž za celou sezonu inkasoval pouhých 15 branek. I v následujícím ročníku byl stejně tak úspěšný a s Blues si udržel pozici nejlepšího klubu v zemi s nejpevnější obranou.

Během sezony 2006/07 překonal frakturu lebky a ve svém prvním finále FA Cupu na tehdy novém Wembley pomohl týmu k vítězství nad Manchesterem United v poměru 1–0. Úspěch v tentýž soutěži zaznamenal také v letech 2009, 2010 – kdy ve finále chytil penaltu – a 2012, kdy památným zákrokem zlikvidoval střelu Andy Carolla a udržel Blues ve vedení.

Čechova nejpamátnější hodina v dresu Chelsea byla nepochybně ve finále Ligy mistrů v Mnichově. V prodloužení nejprve vychytal penaltu Arjenu Robbenovi, další dvě pak zneškodnil v následném rozstřelu, čímž vydláždil cestu Didieru Drogbovi, aby zápas rozhodl.

V roce 2013 získal pohár Evropské ligy, a ačkoli ve své poslední sezoně 2014/15 nebyl už tolik vytěžován, tak získal svůj čtvrtý titul Premier League a v Ligovém poháru ve Wembley proti Tottenhamu vychytal čisté konto.

Čech za Chelsea odehrál celkem 494 zápasů a získal 13 velkých trofejí, poté odešel do Arsenalu. Poslední utkání své vzácné kariéry odehrál v květnovém finále Evropské ligy, kdy i přes prohru podal excelentní výkon.

Vítej zpět Velký Péťo!

73 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 73 komentářů