Reportáž: Chelsea 3:0 Watford

Čekal to asi jen málokdo. Chelsea si bez ztráty kytičky poradila s Watfordem a kráčí za postupem do Ligy mistrů. Navíc zaváhal Manchester United, takže celá situace kolem Top4 začíná značně krystalizovat. Pojďme se ale podívat, jak probíhal dnešní zápas.

Od samého začátku se hrál vyrovnaný fotbal s mírnou převahou vyznívající pro hosty. Ti byli z počátku určitě nebezpečnější, protože v 8. minutě si na centr krásně naskočil Deeney a Kepa fantastickým zákrokem zabránil jasné změně skóre. Hned na to musel střídat Kanté, protože si poranil zadní stehenní sval. Do hry se tak dostal Ruben Loftus-Cheek. Ve 14. minutě poprvé zahrozili domáci, kdy po přihrávce nakrátko technicky vystřelil Jorginho. Nenápadný oblouček nadělal Fosterovi problémy a tak tak že nedoplachtil za jeho záda. Dále však hrozili především hosté, kteří vysoko napadali a v útoku byl velmi nebezpečný. Po dvaceti minutách první půle to bylo na střely 2:5 a 1:1 na bránu. Od 23. minuty (po šanci Edena Hazarda) to byla naopak Chelsea, která převzala otěže zápasu a začala více držet míč a prosazovat se. Ovšem gólové vyjádření to nepřineslo a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého sta­vu.

Ten kdo očekával od první minuty druhé půle opětovný tlak Watfordu stejně jako v první půli, tak se spletl. Byla to Chelsea, která po přestávce pokračovala jakoby pauza ani nebyla a hned v 49. minutě se prosadil Loftus-Cheek, který si naskočil na nadýchaný centr od Edena Hazarda a z hranice malého vápna hlavou umístil míč do Fosterovy branky – 1:0. Hrálo se dál a netrvalo ani 3 minuty a na roh Edena Hazarda si naskočil David Luiz a nekompromisně hlavou zavěsil – 2:0. Jak jednoduché, když z rohu dokopnete dál, než na první tyč! Watford se však nevzdával a tak se hrálo nahoru dolů, krásný fotbal. Jak už to tak ale u modrobílých bývá, tak po vstřelených brankách přichází útlum. I tentokrát tomu nebylo jinak. Watford měl opět více ze hry, ale to by musel být schopný ze svých šancí něco vytěžit. A tak na druhé straně Pedro vymyslel průnikovou přihrávku pro Higuaína a ten v 75. minutě přeloboval brankáře hostí z jeho bezprostřední blízkosti – 3:0. Říkejte si co chcete. Higuaín není žádný rychlík, ale má prvotřídní zakončení. V 89. minutě se stalo něco nečekaného. Na hriště se dostal Gary Cahill a jeho střídání provázelo krásné sportovní gesto. Azpilicueta přiběhl k postranní čáře a předal Garymu kapitánskou pásku. Na lavičku zamířil David Luiz. Zápas se pak v klidu dohrál a Chelsea tak získala velmi důležité 3 body v boji o přední pozice v celkové tabulce. Byl dnešek pro Garyho Cahilla posledním domácím zápasem na stadionu The Blues?

Sestavy:

Chelsea (4–3–3): Kepa – Azpilicueta ©, Christensen, Luiz (89. Cahill), Alonso – Kanté (10. Loftus-Cheek), Jorginho, Kovačič – Pedro, Higuaín (79. Giroud), Ha­zard

Watford (4–2–2–2): Foster – Femenía, Mariappa, Cathcart, Holebas – Chalobah (67. Cleverly), Doucouré – Hughes, Pereyra – Deulofeu (83. Success), Deeney © (83. Gray)