V Chelsea se mladíci učí z "Bible"

Holanďan Ruud Kaiser, bývalý hráč Ajaxu Amsterdam, odhalil revoluční metody londýnské Chelsea v produkování talentovaných hráčů pro první tým.

Touha Chelsea stát se v budoucnu nejlepším světovým fotbalovým klubem, bude podpořena mládežnickou politikou, která začne produkovat hráče pro první tým v roce 2008.

Kaiser, který byl zvolen jako vedoucí osobnost celého projektu, prozradil, že jeho metody budou obsahovat zavedení „Bible Chelsea“. Bez její znalosti se mladíci do A-týmu nedostanou.

Minulý týden se navíc Kaiser nechal slyšet, že se v Chelsea zanedlouho vybuduje jedna z nejlepších akademií v Evropě.

„Práce s mládežnickými týmy pořád není na nejlepší úrovni. V Holandsku je obrovským přínosem skvělá spolupráce se školami a univerzitami,“ řekl Kaiser. „Doufám, že se nám povede něco podobného zavést i tady v Londýně.“

Největší fotbalové naděje Chelsea chodí do školy jen v pondělí. Skupinu tvoří hlavně Angličané, patří sem také mladíci z Portugalska, Slovenska, Dánska, Finska, Španělska nebo Izraele.

K vysvětlení pojmu „Bible Chelsea“ Kaiser dodává: „Je to kniha, ve které máme popsány tzv. barevné systémy. Při utkání mi tak stačí zakřičet "Šedý systém“ a hráči se ihned začnou chovat podle toho, co znají z bible."

Na závěr ještě uvedl pět důležitých slov, která musí každý hráč znát, pokud se chce dostat na soupisku týmu Josého Mourinha: hrdost, styl, čestnost, jednotnost a vůdcovství.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.