Reportáž: Liverpool 2:0 Chelsea

Jak domácí, tak hosté se před zápasem nacházeli v komplikované situaci. Liverpool bojuje o titul mistra, takže nutně potřeboval zvítězit (situaci v tabulce však nemá pod svojí vlastní kontrolou). Chelsea potřebuje body k udržení Top4, ale i ona nemá situaci ve svých rukou. O náboj bylo tedy postaráno. Odpovídaly tomu i sestavy. Na průběh zápasu se pojďme nyní podívat.

Liverpool začal zápas dle očekávání velmi aktivně a prakticky prvních 30 minut se hrálo na jednu branku s tím, že Chelsea se snažila o rychlé protiútoky. Postupem času se Chelsea osmělovala a držení míče Liverpoolu klesalo. Nicméně byli to The Reds, kteří v 6. minutě měli velkou šanci. Salahovi naštestí střela z malého vápna nesedla a Kepa jeho pokus kryl. Hrozila i Chelsea a to poprvé až v 19. minutě, kdy Hazard prokličkoval až k rožku malého vápna a nepříliš prudkou střelou poprvé ohrozil Alissona. Celkově byl Liverpool v prvním poločase aktivnější a měl i více šancí. Přesto se šlo o poločase do kabin za bezbrankového sta­vu.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil, jenže to netrvalo dlouho. V 51. minutě Emerson neustál souboj se Salhem (padl na zem bez povšimnutí píšťalky rozhodčího) a tomu pak už nic nebránilo v přihrávce na Hendersona, jehož oblouček našel nabíhajícího Maneho, který nechytatelně doklepl míč do odkryté branky Chelsea. 1:0.

O dvě minuty později bylo ještě hůře. Neskutečně rychlý Salah prošel přes Emersona a než ho stihl někdo dostoupit, tak Salah vyslal na Kepu nečekaný projektil. Střela z cca 25 metrů trefila svůj cíl. Kepa se natahoval marně. 2:0.

Chelsea během několika minut byl schopná přepnout z „pečlivé“ obrany na útočný tým a v rozmezí od 60. do 80. minuty Liverpool slušně drtila. Pokud by se jí podařilo vyrovnat, nebo dokonce otočit, nikdo by se nemohl divit. Hrálo se nahoru, dolů. V 58. minutě Hazard po pasu Emersona překonal i Alissona, bohužel jeho pokus zastavila tyč. O dvě minuty později nabil Hazardovi pro změnu dnes velmi slušně hrající Willian. Gól do sítě Liverpoolu nepadl ale ani tentokát.

Posledních 10 minut se Chelsea nepovedlo. Težko říci, jestli to byl důsledek náročného herního programu, tudíž úbytku sil, nebo jestli šlo o psychický úpadek. Borci z města nad řekou Mersey si konec zápasu zkušeně pohlídali a místo tlaku hosty do ničeho nepustili. Liverpool se tak vyhoupl do čela PL, zatím co Chelsea klesla na čtvrté místo (její konkurenti však mají zápasy k dobru). Nepříjemností je i to, že se zranil Rudiger.

Sestavy:

Liverpool (4–3–3): Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk ©, Robertson – Henderson (77. Milner), Fabinho, Keita (66. Wijnaldum) – Salah (90. Shaqiri), Firmino, Mane

Chelsea (4–3–3): Kepa – Azpilicueta ©, Rudiger (40. Christensen), Luiz, Emerson – Kante, Jorginho, Loftus-Cheek (Barkley) – Hudson-Odoi (56. Higuaín), Hazard, Willian