Slavia 0:1 Chelsea

Přestože na výsledkové tabuli dlouho svítil bezbrankový stav, tak se Blues podařilo strhnout vítězství na svou stranu a vítězí v prvním čtvrtfinále Evropské ligy na hřiště Slavie 1:0.

Sarri udělal oproti pondělnímu utkání s West Hamem hned 7 změn v základní sestavě a snažil se co nejvíce šetřit hráče na nedělní utkání na Liverpoolu.

Chelsea nebyla na začátku utkání vůbec schopna získat míč pod kontrolu, Slavie presovala velmi vysoko a Chelsea měla obrovské problémy v rozehrávce. Slávisté nutili hráče Blues dělat chyby, ale jakýkoliv zisk míče v nadějné pozici nebyli schopni dotáhnout do konce. Největší ohrožení Kepovy branky představovala razantní střela zpoza vápna, kterou sice musel krotit na dvakrát, ale šla přímo doprostřed brány. Přestože Slavia měla v prvním poločase více ze hry, ke gólu byla blíže Chelsea, ve 25. minutě si zasekl míč do středu Willian a nádhernou střelou orazítkoval břevno. V první půli předváděli velmi podprůměrné výkony především Alonso, Kovačič a Pedro, často ztráceli a jejich hra byla plná špatných rozhodnutí a nepřesností.

Druhý poločas byl už o něco živější, šance byly na obou stranách, Rudiger se dostal po rohu k voleji, který reflexivně Kolář vykopl a následně Willian mířil přízemní střelou těsně vedle. Chelsea se nedařilo vstřelit gól, Sarri tak do hry poslal Hazarda za Pedra, Kanteho za Kovačiče a Loftus-Cheeka za Barkleyho. Obrovské šance byli i na straně Slavie, Traoré se dostal při protiútoku k velmi dobré střele zpoza vápna, ale Kepa předvedl výborný zákrok. Míč za svá záda nepustil ani při akrobatické dorážce Bořila v 80. minutě. Už to vypadalo, že se Slavii podaří udržet čisté konto, ale v 85. minutě vyvezl míč Loftus-Cheek posunul na Williana, který našel přesným centrem nabíhajícího Alonsa a ten hlavou otevřel skóre.

Slavia trápila Chelsea až dokonce, prezentovala se odvážným výkonem a hlavně díky skvělém výkonu Kepy se jim nepodařilo vstřelit gól. U Chelsea je vidět obrovský rozdíl, když hraje bez Kanteho s Hazardem a zároveň jak bezzubá záloha Barkley-Jorginho-Kovačič je.