Chelsea 3:0 Brighton

Chelsea pohodlně zvládla domácí utkání se značně obměněnou sestavou a stále se drží v boji o TOP 4.

Chelsea nastoupila v poměrně překvapivé sestavě, první zápas Premier League v základní sestavě odehrál Odoi, místo Higuaina nastoupil Giroud, v záložní řadě nechyběl Loftus-Cheek a díky zranění Alonsa se do sestavy dostal i Emerson.

Blues začali stejně jako v předešlých třech utkáních, zamkli svého soupeře ve vápně a snažili se najít klíč k jeho obraně. Jenže stejně jako v předešlých utkáních se ne a ne dostat do pořádné šance. Chelsea se snažila využít kraje a centrovat míč do šestnáctky. Spolupráce Hazard-Emerson i Odoi-Azpilicueta fungovali velmi dobře a několikrát se tito hráči dostali k pěknému centru, jenže obrana Brightonu byla pozorná. Ve 38. minutě se mohli fanoušci Chelsea radovat, Hudson-Odoi obešel beka Brightonu a vyslal přízemní centr, na který si naběhl Giroud a otevřel skóre. Před koncem poločasu se ještě do velmi dobré šance dostal Odoi, který po krásném centru Jorginha nepropasíroval míč hlavou do brány.

Chelsea se poučila z minulých zápasů a pokračovala v druhém poločase aktivně. Jorginho velmi dobře přenášel hru a skvěle si rozuměl především s Loftus-Cheekem a Hazardem. Tito 3 hráči si jsou schopni přesně přihrát míč z první a otevřít tím obranu soupeře. V 60. minutě šel míč po ose Jorginho-Loftus-Hazard a poslední jmenovaný si míč zasekl a nádherným obstřelem zvýšil na 2:0. Jen, co se fanoušci stihli doradovat, tak musel brankář Brightonu lovit opět míč ze sítě, tentokrát si Loftus s Hazardem prohodili role a prakticky ze stejného místa předvedl Ruben ještě hezčí střelu než Hazard a vymetl pravý horní roh. V tuto chvíli zápas prakticky skončil a už se jen dohrával. Sarri vystřídal Azpilicuetu, který do této doby odehrál všechny minuty Premier League a následně se do hry dostal ještě Kovačič za Loftuse a Willian za Hazarda.

Chelsea zvládla další velmi důležitý zápas a stále se drží v boji o TOP 4, Sarri velmi zamíchal sestavou a až na Rudigera postavil přesně sestavu, po které snad každý fanoušek našeho webu volal. V pondělí nás čeká utkání s West Hamem, kde opět není prostor pro žádnou ztrátu.

Zvolte nejlepšího hráče zápasu

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.