Cardiff 1:2 Chelsea

Chelsea se po reprezentační pauze podařilo ukořistit veledůležité 3 body, ale výkon týmu byl velmi špatný a k výhře nám výrazně pomohl tým sudích s hlavním rozhodčím Mawsonem.

Sarri velmi překvapil základní sestavou, ve které chyběli dva nejlepší hráči Chelsea Hazard s Kantém, Sarri tuto skutečnost odůvodnil tím, že oba hráči odehráli velké množství minut za reprezentační týmy, a tak si musí odpočinout. Jorginho, který odehrál lehce menší porci minut samozřejmě v základu nastoupil. Nechyběl ani Alonso, který i přes otřesný výkon proti Evertonu, kdy dokázal sám prohrát celý zápas, hrál na úkor dobře se prezentujícího Emersona, který jak poznamenal jeden z diskutujících na webu „Se šetří už tři týdny na Slávku.“ Higuain si u Sarriho postěžoval, že se mu nepodařilo dobře adaptovat na anglický fotbal, Giroud se výborně předvedl za reprezentaci nejlepšího týmu světa zatímco Higuain ohlásil konec reprezentační kariéry. Uhodli jste správně Giroud si za svoje výkony vysloužil teplou a pohodlnou sedačku poblíž Sarriho.

Stejně jako s Evertonem a Wolverhamptonem byla Chelsea v prvním poločase aktivnějším týmem, kontrolovala více míč a Cardiff se snažil hlavně dobře bránit. pro představu si opět vypůjčím nějaké komentáře diskutujících: „To je nuda do piče.“, „Sambaball“, „Sarri si myslí, že body se dávají za possession a ne za góly.“, „Boring boring Chelsea“, „WTF Alonso, co dělá ten potrat.“

Rozhodčí nám navíc odpustil dvě pískatelné penalty. Do druhého poločasu nastoupili hráči Blues tak jak to mají již natrénováno, 46. minuta 1:0. Reakce prakticky dlouhou dobu nepřišla, protože máme mentální problém, na který doposud Sarri nenašel lék a vůbec ho nechápe. Do hry postupně přišel Hazard za Pedra, Loftus-Cheek za Jorginha a Giroud za Higuiana. Všichni nově příchozí se snažili a zrychlili hru Chelsea z jedničky na dvojku. v 84. minutě přišel další zářez Cardiffu, kdy centr z rohu prodloužil Alonso a do branky dostal míč Azpillicueta, jenže stál v metrovém ofsajdu, gól byl přesto uznán a Chelsea vyrovnala 1:1. Hned na to mohl sudí Mawson vatáhnout červenou kartu, protože Rudiger jako poslední hráč stáhl útočníka Cardiffu k zem, když na něj letěl centr. Sudí se rozhodl pouze pro žlutou a v první minutě nastavení se povedlo skórovat Loftus-Cheekovi. Nastaveno bylo celých 7 minut, kdy se ještě Barkleymu podařilo trefit poslední řadu tribuny za brankou Cardiffu v jasné gólovce.

Chelsea velmi nezaslouženě vyhrála na půdě Cardiffu a za výkon by se měli hráči stydět. Pozitivní je bojovnost, kterou především Loftus, Azpilicueta, Hazard a Rudiger ukázali. Cardiff přišel o velmi cenné body v boji o setrvání v soutěži a my jsme se naopka udrželi v boji o TOP 4.

Chelsea (4–3–3):

Kepa; Azpilicueta ©, Rudiger, Luiz, Alonso; Kovacic, Jorginho, Barkley; Pedro, Higuain, Willian

Góly: 84´ Azpilicueta, 90+1 Loftus-Cheek

Cardiff (4–1–4–1):

Etheridge; Peltier, Manga, Morrison, Bennett; Murphy, Gunnarson, Arter, Hoilett; Camarasa; Niasse

Góly: 46´ Camarasa