Everton 2:0 Chelsea

Chelsea opět nevyužila zaváhání soupeřů, prohrála na hřišti Evertonu 0:2 a její šance v boji o TOP 4 výrazně klesly.

První poločas probíhal jako většina zápasů Chelsea proti týmům mimo TOP 6 v této sezoně. Chelsea měla navrch, užívala si držení míče a hned v 6. minutě orazítkoval Hazard tyč, Chelsea v Premier league nastřelila v této sezoně již po dvacáté brankovou konstrukci, což je nejvíce ze všech týmů. Minutu na to mohl otevřít skóre Higuian, který dostal krásný centr za obranu od Jorginha, výborně zpracoval míč, jenže Pickford byl včas ven z brány a Gonzalo nebyl schopen míč nasměrovat do branky. Síť se podařilo rozvlnit Pedrovi, který obdržel míč za obranu od Luize, jenže praporek sudího byl hned nahoře, a tak radost netrvala dlouho.

Do druhého poločasu šli hráči Chelsea jak na procházku po pláži na dovolené. Nejdříve André Gomes vyslal jedovatou střelu zpoza vápna, kterou vytěsnil Kepa výborným zákrokem a následně z rohového kopu otevřel skóre Richarlison. Nutno podotknout, že většina hráčů stáli jak dřevění panáci a Richarlison se dostal k dorážce hlavou velmi snadno.

Chelsea se nechtěla vzdát a měla několik nadějných šancí, jako například Higuainova jedovka, kterou Pickford zneškodnil skvělým zákrokem a nebo Jorginhova střela z vápna po naražení s Gonzalem. V 66. minutě proběhlo dvojité střídání a do hry přišel Loftus-Cheek s Giroudem namísto Barkleyho s Higuainem. Jenže všechny naděje Blues spláchl do záchodu Alonso, který se velmi nemotorně pohyboval v našem vápně a daroval Toffees penaltu. Sigurdsson sice penaltu neproměnil, ale z dorážky se nemýlil. V Tuto chvíli zápas prakticky skončil a Everton si konec zápasu pohlídal.

Chelsea má z posledních pěti venkovních zápasů skóre 2:15 a získala pouhé 3 body proti týmu, který skoro s jistotou sestoupí. Jediné pozitivum jsou minuty pro Cheeka a Odoie v posledních zápasech, ale TOP 4 se nám vzdaluje. Největší šance dostat se příští rok do Ligy mistrů vypadá přes Evropskou ligu.

Zvolte nejlepšího hráče zápasu

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.