Report: Dynamo Kiev 0:5 Chelsea FC (celkem 0:8)

Hotovo, dokonáno. Chelsea rozdrtila Dynamo Kiev, které od samého začátku působilo odevzdaným dojmem a postupuje mezi nejlepších 8 mužstev letošní Evropské ligy. Hattrickem se blýskl Olivier Giroud. Po gólu zaznamenal i Alonso a Hudson-Odoi. Jméno svého dalšího protivníka se Londýňané dozví zítra.

Předzápasové skóre hovořilo jasně. 3:0 ve prospěch Chelsea, takže pokud s nepříznivým stavem chtěli domácí něco udělat, tak museli hrát a tvořit hru oni. Jenže The Blues od samého začátku hráli svoji typickou hru s vysokým procentem držení míče a Kiev do ničeho nepouštěli. Navíc hned v 5. minutě kopal Willian rohový kop, na který si naskočil Christensen a hlavou sklepl míč na nohu v Evropské lize potentního Girouda a ten se z malého vápna nemílil. 0:1. Veškeré plány Dynama se tím zřejmě rozplynuli. Dále se fotbal odehrával mezi šestnáctkami. Hráči ve žlutém hru kontrolovali. Navíc v 33. minutě vyslal Alonso pěknou přihrávkou do běhu Girouda a ten opět s přehledem zakončil. 0:2. Do přestávky ještě navýšil skóre dnes slušně hrající Alonso, když po ťukesu Odoi – Giroud – Odoi dostal od posledně jmenovaného střílený centr na hranici malého vápna a stačilo jen nastavit nohu. 0:3. Tímto výsledkem poločas i skončil.

O přestávce se v kabině domácích zřejmě děly věcy. Hráči Kieva totiž do druhého poločasu vlétli se zaujetím a zdravou agresivitou. A málem se jim to vyplatilo. V 50. minutě se probojovali do obrovské šance (nakonec největší v celém zápase), ale výborný zákrok vytáhl Kepa a pak i jeho pravá tyč. Skóre se měnilo až v 59. minutě, kdy Giroud zpečetil svůj hattrick! Ještě předtím mu totiž Willian posadil z přímého trestného kopu balon přesně na hlavu. 0:4. Giroudovo skóre v EL: 9 zápasů, 9 gólů. V 78. minutě Giroud korunoval svůj vynikající výkon, když se proměnil v nahravače a vyslal na steč Hudsona-Odoie, který svoji šanci využil a ač tísněn obráncem, uklidil míč do sítě. 0:5.

Chelsea si lehce poradila se svým soupeřem z Ukrajiny a bude nyní čekat na los dalšího kola EL, který se uskuteční v pátek, 15. března, od 13:00.

Dynamo Kiev (4–2–3–1): Boyko – Kedziora, Burda, Kadar, Mykolenko – Sydorchuk © (Tche Tche 65), Shepeliev (Andriyevskiy 87) – Tsygankov, Shaparenko, Sidcley (Smyrnyi 81) – Garmash

Chelsea (4–3–3): Arrizabalaga – Zappacosta (Azpilicueta 69), Christensen, Rudiger, Alonso – Kovačič, Kante (Jorginho 65), Loftus-Cheek – Hudson-Odoi, Giroud, Willian © (Pedro 74)

Držení míče: 37 : 63
Střely celkem: 6 : 14
Střely na bránu: 2 : 8
Rohové kopy: 3 : 7
Žluté karty: 1 : 1