Report: Chelsea 1:1 Wolverhampton

Odplata za prosincovou porážku se Londýňanům nepodařila. Ačkoliv Chelsea celý zapas bušila do obrany soupeře, byli to hosté, kdo první udeřil. Chelsea pak až do poslední minuty bojovala o příznivý výsledek. Uhrála alespoň remízu, což v boji o čtvrtou příčku může být málo.

Chelsea se v prvním poločase zřejmě rozhodla nepůjčit hráčům Wolverhamptonu míč a tak se hra vměstnala prakticky jen před bránu Lišek. Držení míče bylo po první půli 77:23. Bohužel ze strany Chelsea byla hra velmi statická. Do finální útočné fáze se zapojovalo málo hřáčů a pro obranu soupeře to bylo tudíž velmi snadno bránitelné. Wolves bránili v pevném bloku a snažili se o rychlé protiútoky. Presink hráčů v modrém je ale vždy včas zastavil. Do kabin se šlo za bezbrankového sta­vu.

Hráči Blues po přestávce přitlačili na pilu, ale byli to hosté, kteří se v 55. minutě po špatné rozehrávce Jorginha (v zápase podobným způsobem chyboval už poněkolikáté) dostali do protiútoku a po štastných odrazech i bloku ze strany Azpilicuety dotlačili míč do Kepovy branky – 0:1

Hned po obdržené brance následovalo střídání Kovačiče za Loftus-Cheeka. O necelých 5 minut později přišel na hřiště další mladík ze stáje Chelsea. Hudson-Odoi nahradil agilního, ale dnes bezbrankového Pedra. A na zeleném pažitu to začalo vřít. Domácí se začali tlačit do brány a zbytek zápasu tak sliboval zajímavou podívanou. V 72. minutě přiště na hřiště Willian a nahradil Jorginha. Kanté se tak posunul do své přirozené středové pozice a hra mohla pokračovat. Chelsea se však i přes zvýšenou snahu do ničeho zásadnějšího nedostávala. Wolves skvěle bránili a soupeře do ničeho nepouštěli. Až v 92. minutě na sebe vzal zodpovědnost Hazard a střelou zpoza šestnáctky (dále směrem do pokutového území se totiž nebylo možné prokombinovat) upravil skóre na konečných 1:1.

Sestavy:

Chelsea (4–3–3): Arrizabalaga – Azpilicueta ©, Rudiger, Luiz, Emerson – Kante, Jorginho (72. Willian), Kovačič (56. Loftus-Cheek) – Pedro (61. Hudson-Odoi), Higuain, Hazard

Wolverhampton (3–5–2): Patricio – Saiss, Coady ©, Boly – Doherty, Dendoncker, Moutinho, Neves, Jonny – Jota (82. Gibbs-White), Jimenez (89. Traoré)

Držení míče: 76 : 24
Střely celkem: 22 : 2
Střely na bránu: 6 : 1
Rohy: 13 : 0
Žluté karty: 1 : 4