Report: Chelsea 3:0 Dynamo Kyjev

Chelsea splnila úkol, pohodlně vyhrála doma s Kyjevem a jsou jednou nohou ve čtvrtfinále.

Chelsea od první minuty kontrolovala míč a postupně se dopracovávala k bráně soupeře. V 17. minutě si Pedro narazil s Giroudem, který poslal patičkou obránce Kyjeva na párek a Pedro se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Chelsea po gólu nepolevila, pokračovala v tlaku a opět se Pedro ocitl v obrovské šanci, jenže byl tak zaskočen, že míč propadl až k němu, že z místa pokutového kopu byl schopen jen nastavit nohu a s jeho pokusem si brankář Dynama v klidu poradil.

Kdyby měl španělský křídelník v prvním poločase na kontě hattrick, nikdo by se nemohl divit, jenže Pedro pokračoval v pálení šancí, po nádherné přihrávce za obranu si šikovně zpracoval míč a z druhé se snažil zakončit do levé strany brány, jenže gólman byl brzo z brány a předvedl skvělé reflexy.

Na začátku druhého poločasu byla hra trochu rozkouskovaná a Cheslea se nedařil dostat míč pod kontrolu, netrvalo to ale dlouho a Blues byli na koni stejně jako v prvním poločase. V 60. minutě přišlo dvojité střídání, dky do hry přišel Kante za Jorginha, Loftus-Cheek za Barkleyho a Kovačič se posunul na Jorginhovo místo. V 65. minutě se k přímému kopu postavil Willian Ronaldinho Borges da Silva a nádhernou střelou do levé šibenice poslal Chelsea do vedení 2:0.

Chelsea se celkem uspokojila s vedením 2:0 a snažila se hrát především vzadu na jistotu. V 78. minutě dostal šanci se ukázat Odoi, který vystřídal střelce druhého gólu Williana. Dynamo se snažilo vymyslet nějakou kloudnou akci, ale defenziva Chelsea si s jejich pokusy v klidu poradila. u konce zápasu rozjel nádhernou akci Zappacosta, který vyvezl míč a posunul na Pedra, který nádherným přenesením hry našel Loftus-Cheeka, který zpětnou přihrávkou našel Odoie a ten z nějakých 12 až 13 metrů zvýšil technickou střelou na 3:0.

Chelsea se podařilo splnit úkol a pohodlně doma vyhráli 3:0, do odvety si tedy odváží obrovskou výhodu, kde budou moct dopřát odpočinek klíčovým hráčům.

Zvolte nejlepšího hráče zápasu

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.