Fulham 1:2 Chelsea

Chelsea získala 3 povinné body, ale nebyla to žádná procházka růžovou zahradou a nebýt skvělých zákroků Kepy, tak mohlo skóre vypadat úplně jinak.

Chelsea vstoupila do zápasu skvěle a hned ve 4. minutě dostal Higuain krásný centr od Hazarda, jenže osamocen mířil hlavou vedle. Ve 20. minutě se Higuain již nemýlil a po přízemním centru Azpilicuety otevřel skóre. Azpilicueta zaznamenal již 29. asistenci v Premier League, což je stejný počet jako má například Willian.

Fulham na obdržený gól skvěle zareagoval a po špatné rozehrávce Rudigera se málem radovali z vyrovnání, Mitrovič střílel po centru z první a Kepa se blískl zákrokem sezony. Následoval rohový kop, po kterém se mohli hráči Fulhamu konečně radovat, Blues nechali trestuhodně osamoceného Chamberese na zadní tyči a ten pohodlně srovnal na 1:1.

Radost Fulhamu netrvala dlouho, v 30. minutě na sebe Hazard natáhl 3 hráče, poslal zpětnou přihrávku na Jorginha a ten z úrovně šestnáctky krásnou technickou střelou vymetl šibenici. Šanci zlomit zápas měl Higuain, který se po přesném pasu Jorginha za obranu dostal do skvělé pozice, jenže velmi razantní střela postrádala přesnost a letěla vysoko nad.

Vypadalo to na poklidné odpoledne, kdy si Chelsea v klidu zápas pohlídá a možná přidá nějaký ten gól, jenže opak byl pravdou a Fulham měl chvíle, kdy Chelsea nepustil 10 minut k míči, jedna nebezpečná šance střídala druhou a Kepa převáděl úžasné zákroky. Sarri postupně vystřídal Jorginha, který měl již žlutou kartu, následně odešel ze hřiště Hazard a přišel defenzivněji laděný Pedro a posledním střídaným byl Barkley, za kterého šel do hry Loftus-Cheek. Byly to nervy až do poslední minuty a v 3. minutě nastavení Kepa inkasoval, jenže naštěstí pro nás Sessegnon skóroval z těsného ofsajdu a tak jsme získali s velkým štěstím všechny 3 body.

Opět jsme málem doplatili na naši neschopnost proměňovat šance a jen díky štěstí a Kepovo zákrokům máme stále šanci v boji o TOP 4.

Zvolte nejlepšího hráče zápasu

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.