Report: Manchester City 6:0 Chelsea

O důležitosti dnešního zápasu nebylo třeba se dohadovat. Manchester City se vrátil do boje o prvenství v Premier league, zatímco Chlesea se snaží hájit pozici zaručující účast v Lize mistrů. Oba týmy potřebovaly vyhrát. Povedlo se to Citizens a to demoličním výsledkem.

Takový „příděl“ Chelsea dostala naposledy v roce 1991. Přitom v prvních minutách to byla Chelsea, která byla aktivnější. Vydrželo jí to ale jen do 4. minuty. Tehdy hráči City ukázali poprvé svůj zabijácký instinkt. Po dobře zahraném signálu z tresného kopu daleko za hranicí šestnáctky si za obránce zaběhl Bernardo, jehož náběh nikdo z hráčů Chelsea nezachytil (jasná hrubka Alonsa) a prudkou přihrávkou pod sebe na střed pokutového území vybídl ke skórování Sterlinga. Ten nezaváhal. 0:1
The Blues se snažili dál hrát svoji hru, ale po ztátě míče se na jejich branku vždy valila světle modrá lavina. A tak tomu bylo i ve 13. minutě, kdy De Bruyne potáhl míč až na nějakých 20 metrů od naší branky, kde si ho finálně přebral Aguero. Po pár krocích na střed hřiště vypálil nechytatelný projektil. Kepa si na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit. 2:0
V 19. minutě bylo bohužel ještě hůř. De Bruyne vymyslel padáček do pokutového území Chelsea, kde po menším zmatku míč odhlavičkoval Barkley směrem na našeho gólmana (další jasná hrubka hráče Chelsea). Toho nemohl nevyužít Aguero, který se zjevil za obranou a pohotově usměrníl míč do sítě. 3:0
V 25. minutě se k odraženému míči dostává Gundogan a zpoza šestnácky uklidil míč přesně k tyči. Kepa se natahoval marně. Toto nemohl chytat. Tady musí pomoct hráči v poli. 4:0

V druhém poločase sundali Citizens nohu z plynu a hra se tak více vyrovnala. Přesto byl znatelný jasný kvalitativní rozdíl v herním projevu, který se projevil v 55. minutě, kdy Azpilicueta fauloval agilního Sterlinga v pokutovém území a byla z toho penalta. Aguero ji chladnokrevně proměnil a dovršil tak svůj hattrick. 5:0
Tempo Man City stačilo k tomu, aby dále dominovali a v 80. minutě upravili skóre na konečnou podobu. Zinchenko pronikl ze strany za záda naší obrany a vyslal prudký přízemní centr do vápna, kde si ho našel nikým nepokrytý Sterling a pouhým nastavením nohy míč umístil do brány. Demolice Londýňanů byla dokonána. 6:0

Sestavy:
Manchester City (4–3–3): Ederson; Walker, Stones, Laporte, Zinchenko; Fernandinho © (75., D. Silva), Gundogan, De Bruyne (68., Mahrez); Sterling, B Silva, Aguero (65., Jesus)

Chelsea (4–3–3): Kepa; Azpilicueta ©, Rudiger, Luiz, Alonso (73., Emerson); Kante, Jorginho, Barkley (52., Kovačič); Pedro (65., Loftus-Cheek), Higuian, Hazard