Report: Chelsea 5:0 Huddersfield Town

V 25. kole Premier League Chelsea na svém stadionu přivítala poslední tým nejvyšší anglické soutěže. A jestli si hráči Chelsea přáli někoho ke spravení nálady po dvou prohraných zápasech, tak nikdo lepší už to být nemohl. Jak to ale vypadalo v průběhu zápasu na trávníku?

Chelsea od začátku zápasu klasicky držela míč a hrála svoji hru. Oproti minulým utkáním byl ale vidět posun ve snaze více centrovat ze strany a přijít s překvapivou přihrávkou, která by vyšachovala obranu soupeře. Přechod do útoku byl však stále spíše pozvolný, na několik přihrávek. Až v 16. minutě “ten, kdo se musí pohybovat blíže k Jorginhovi” (Kante, pozn. red.) přihrál Higuaínovi přesně tam, kam si náš útočník ukázal a byla z toho nechytatelná střela. 1:0. Higuaín dává svůj první gól za Chelsea. Borci v modrém pak pokračovali ve svojí hře, jako by před malou chvílí ani nedali gól. Snad je to další známka zlepšení. Zhruba od 30. minuty se hra více otevřela a zápas musel začít bavit i nezaujaté diváky. Hrálo se nahoru dolů. Nakonec šťastnější však byla Chelsea. Ve 45.+1. minutě obránce fauloval Azpilicuety v pokutovém území a Hazard chladnokrevně proměnil penaltu. 2:0. Hazard vstřelil svůj 11. gól sezóny.

Druhý poločas pokračoval po přestávce v podobném duchu. Chelsea dominovala, ale občas se musela i bránit atakům soupeře. V 66. minutě Barkley poslal pěknou kolmici směrem kupředu na nabíhajícího Hazarda a ten po kličce gólmanovi zakončil z ostrého úhlu. 3:0. V tuto chvíli bylo po zápase. O 2 minuty později si Higuaín převzal míč cca 20 metrů od branky a krásnou střelou (která byla tečována hostujícím obráncem) překonal gólmana hostí. 4:0. V tu chvíli už po hřišti pár minut pobíhal Kovačič, který vystřídal Jorginha. Na hřiště se dostal i Hudson-Odoi, který nahradil famózního Hazarda a trojici našich odchovanců z akademie doplnil 15 minut před koncem Loftus-Cheek. To však nebylo vše. Tečku za zápasem si přichystali Brazilci. Willian poslal do vápna v 86. minutě přesný rohový kop a David Luiz přesnou hlavičkou zpečetil skóre na konečných 5:0.

Sestavy
Chelsea FC (4–3–3): Kepa – Azpilicueta ©, Luiz, Christensen, Alonso – Kante (83. Loftus-Cheek), Jorginho (70. Kovačič), Barkley – Willian, Higuain, Hazard (77. Hudson-Odoi)

Huddersfield Town (4–3–3): Lossl – Smith ©, Lowe, Schindler, Kongolo – Bacuna, Billing (67. Grant), Mooy – Kachunga, Mbenza (27. Mounie), Diakhaby (84. Pritchard)

Držení míče: 65 : 35
Střely celkem: 23 : 5
Střely na branku: 7 : 2
Rohové kopy: 11 : 2