Mourinhův nákupní seznam: Thuram, Miguel ...

Chelsea hodlá v zimním přestupovém okně značně posílit defenzivní část mužstva. Podle zdrojů Chelseafc.CZ se José Mourinho během ledna vydá do Barcelony a bude s tamějším FC jednat o přestupu francouzské hvězdy Liliana Thurama. Tím však jeho cestování po Španělsku nekončí. Chce zlákat také svého krajana Miguela z Valencie.

Na první pohled se informace o přestupu těchto dvou fotbalistů zdají jako čiré spekulace. Jenže portugalský manažer v letošní sezoně není spokojen s obranou, zvláště pak s pravou stranou. Vyzkoušel Boulahrouze i Ferreiru, ale naposledy se na tomto místě chytil Geremi, který původně neměl v Mourinhových plánech místo.

Proto na řadu přichází krajní bek španělské Valencie Miguel, jenž si udělal jméno především na posledním světovém šampionátu. „Jeho neúnavné výkony by nyní měly pomoci Chelsea,“ píše anglický server SkySports.com.

Hráčův agent Paulo Barbosa přiznal, že ví o zájmu The Blues, nicméně jeho odchod z Valencie nevidí jako reálný. „Měl skvělou sezonu v klubu, pak zářil na Mistrovství světa 2006, je normální, že se o něj zajímá nejlepší klub v Evropě. Miguel je ale v klubu spokojený a chce jednat o prodloužení kontraktu,“ tvrdí.

Jenže tímto prohlášením určitě nic nekončí. Pokud bude Mourinhův zájem trvat, vyjednavači Chelsea se nevzdají a budou Valencii a Miguelovi nabízet ty nejlepší podmínky. Stačí si vzpomenout na přestup Michaela Essiena…

Nákup č. 2: Lilian Thuram

Další v řadě je podle našich informací Lilian Thuram. Francouzský obránce v létě opustil potápějící se Juventus a zamířil do Barcelony. Jenže kouč Frank Rijkaard mu nedává téměř žádnou příležitost a Thuramovi pomalu dochází trpělivost.

„Respektuji rozhodnutí trenéra. Pokud nehraji, musím čekat na šanci. Pochopitelně se mi vysedávání na lavičce náhradníků nelíbí, ale musím čekat. Jsem dost zkušený na to, abych tuhle špatnou situaci zvládl,“ řekl nedávno novinářům. Ti se ho zpětně zeptali, zda myslí na přestup. „Absolutně nemám takovou náladu,“ odsekl.

Jenže jeho prohlášení jsou dělaná pouze pro veřejnost. Popravdě řečeno, když mu nabídne nějaký klub na stejné úrovni jako je Barcelona, že bude pravidelně hrát a jeho podmínky se nezhorší, Francouz na nabídku kývne. Jednání mezi oběma kluby se rozběhnou na počátku ledna.

Mourinho chtěl Romu, pak vycouval

V anglickém tisku se objevila také zpráva o tom, že Chelsea kontaktovala gólmana francouzského klubu AS Monako Flavia Roma. „Jenže celá věc zůstala nevyjasněná,“ uvedl s tím, že stále doufá, že Chelsea ještě neudělala rozhodnutí o tom, kdo je brankářskou jedničkou.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.