Kdo odejde a kdo posílí Blues?

Jedním z nejaktivnějších týmů letošního zimního přestupového období je londýnská Chelsea. Již první den přestupového období ohlásila letní přestup Christiana Pulišiče z Dortmundu a pravá ruka majitele Romana Abramoviče Marina Granovskaia má plné ruce práce s vyjednáváním o koupi posil, ale také o prodeji stávajících hráčů.

Maurizio Sarri přišel po komplikovaném vyjednávání v létě do Chelsea společně se svým koněm z Neapole Jorgnihem, který hraje na pozici zatáhlého tvořivého a dirigujícího záložníka. Podle Sarriho, jediným hráčem Chelsea, který je schopný hrát na jeho pozici byl Fabregas, který hrál především v Evropské lize a v pohárech. Jenže Cesc nebyl s tímto herním vytížením spokojen a po 4 a půl letech se rozhodl Blues opustit. Už od prvního dne přestupového období se spekulovalo o zájmu Monaca, které vede Cescův bývalý spoluhráč z Arsenalu Henry a bojuje o udržení v Ligue 1. Chelsea není klubem, který by svým dlouholetým hráčům bránil v odchodu, jenže nebylo možné, aby Fabregas odešel bez sehnání adekvátní náhrady.

Předevčírem 11.1.2019 byl přestup Španěla do Monaca oficiálně potvrzen, Fabregas podepsal smlouvu na 3 a půl roku a přestoupil zadarmo s tím, že pokud za své působení splní několik milníků, tak bude Monaco muset do Chelsea poslat nějaké bonusy. Výše a podmínky bonusů nebyly zvěřejněny. Je tedy velmi pravděpodobné, že je Chelsea již domluvena s některým z hráčů, o kterých se spekuluje. Nejdůvěryhodnější zdroje psali především o mladém italském talentu Nicolo Barrelovi z Cagliari, za kterého by měla Chelsea zaplatit až 50 milionů eur. Levnější variantou by mohl být Leandro Paredes, který momentálně hraje v barvách Zenitu Petrohrad, kam přišel po působení v Římě. Chelsea údajně nabídla za služby Argentince 30 milionů eur. A nejnovější zprávy z Francie mluví o možnosti angažování Adriena Rabiota, který má v PSG smlouvu na půl roku a je nespokojený. Třiadvacetiletý záložník je podle některých zdrojů jednou nohou v Barceloně, ale Chelsea s Tottenhamem se snaží na poslední chvíli zabojovat o jeho služby. Šance Chelsea tkví především v lukrativnosti připravované smlouvy.

Koho byste si přáli jako posilu do zálohy?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Paredes / 26 hlasů

21%

Rabiot / 53 hlasů

43%

Barella / 16 hlasů

13%

Někdo jiný / 28 hlasů

23%
Hlasovalo 123 uživatelů

Dalším postem, který je nevyřešený je post útočníka. Morata po svém tehdy rekordním přestupu Chelsea z Realu Madrid zdaleka nenaplnil očekávání a Sarri spoléha spíše na Hazarda jako falešnou devítku. Trenér Blues chtěl již v létě přivést svého bývalého hráče z Neapole Gonzála Higuaina, jenže vedení Chelsea si této investice v poměrně starého hráče nebylo jisté, a tak Morata dostal šanci ukázat, že na to má. Jenže své šance nevyužil a podle posledních zpráv má namířeno do Španělska. Sevilla otevřeně o této možnosti mluví a nabídla 5 milionů za půlroční hostování s následnou opcí 35 milionů liber. Některé další zdroje informují o zájmu Atletica Madrid, ale není to nic konkrétního. Chelsea je v prodávání hráčů poměrně schopná a z prodeje Moraty se bude snažit ztratit co nejméně. Moratovo nástupcem by se měl doopravdy stát Gonzalo Higuain, který podle nejnovějších zpráv na přestup kývl. Jenže Gonzalo je momentálně na hostování v AC Milan z Juventusu, což jednání značně komplikuje a z předchozích přestupových období víme, že Marina bude chtít cenu 31 letého Argentince stáhnout co nejníž. Můžeme tedy očekávat, že pokud se přestup upeče, tak to bude spíše v druhé polovině ledna.

Přejete si Moratův odchod?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 119 hlasů

84%

Ne / 23 hlasů

16%
Hlasovalo 142 uživatelů

Přivítali byste Higuaina v Chelsea?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 57 hlasů

43%

Ne / 77 hlasů

57%
Hlasovalo 134 uživatelů

S dalšími informacemi přišel server Sky sports, podle kterého obnovila svůj zájem o Williana Barcelona. Katalánský klub je nespokojen s výkony Malcoma, který přišel v létě z Bordeaux a nabídla Chelsea Malcoma plus peníze (v celkové hodnotě 50 mil. eur) za Williana. Chelsea tuto nabídku smetla ze stolu (pro většinu fanoušků nepochopitelně), protože Willian je i přes bídnou produktivitu pro Sarriho velmi důležitým hráčem.

Přijali byste nabídku Barcelony?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 111 hlasů

78%

Ne / 31 hlasů

22%
Hlasovalo 142 uživatelů

A posledním hráčem, který se motá v tornádu spekulací je mladičký talent Callum Hudson-Odoi. Angličan má s Chelsea smlouvu na rok a půl a Blues se snaží udělat všechno proto, aby mladý křídelník prodloužil. Jenže na vrátka přišel klepat Bayern Mnichov, který by velmi rád získal Calluma do svých služeb. Do Londýna vyslal již několik nabídek a tu poslední ve výši 35 milionů liber je stále na stole. Chelsea se sice zdráhá Odoie prodat, ale pokud hráč smlouvu neprodlouží, je velmi pravděpodobné, že Blues nabídku přijmou. Olej do ohně přilil především Jadon Sancho, který odešel z Manchesteru City do Dortmundu, kde válí v základní sestavě. S Callumem jsou dobří kamarádi a sdělil mu, že Bundesliga je fantastická liga, kde se může posunout dál.

Zůstane Odoi v Chelsea?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 95 hlasů

64%

Ne / 54 hlasů

36%
Hlasovalo 149 uživatelů

Uvidíme jak to dopadne, ale zatím to pro Chelsea vypadá na jedno z nejzajímavějších zimních přestupových období.

(speciální poděkování patří Bluesovi :-) )

428 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 428 komentářů