Report: Chelsea 2:1 Newcastle

Chelsea zvládla využít zaváhání Arsenalu, který prohrál v londýnském derby s West Hamem a upevnila svou pozici na 4. místě. Na Arsenal má již 6 bodů náskok, ale žádná procházka růžovým sadem to nebyla.

Nástup do zápasu se Chelsea náramně povedl a již v 9. minutě vedli 1–0. David Luiz opět předvedl Jorginhovi jak nacentrovat za obranu a Pedrovi se povedlo přehodit Dúbravku.

Chelsea hrála až na několik nepřesností poměrně dobře zezadu, ale nedařilo se jim dostat do šancí. Jenže ve 40. minutě se ozval i Newcastle a po rohu, kdy Luiz neuhlídal svého hráče, srovnal hlavou Clark. Vzápětí mohl Willian vrátit Chelsea vedení, jenže po krásném centru Jorginha, kdy šel sám na gólmana netrefil ani bránu, a tak šli hráči do kabin za nerozhodného stavu.

Po 10 minutách druhého poločasu se ve Willianovi na moment probudil Ronaldinho, krásně obstřelil obránce i s gólmanem a fanoušci se mohli znovu radovat.

Chelsea mohla přidat i další góly, jenže jak Pedro tak Willian při svých příležitostech selhali a Blues nakonec zvítězili nejtěsnějším rozdílem 2:1.

Chelsea FC (4–3–3): Arrizabalaga; Azpilicueta ©, Rudiger, Luiz, Alonso; Kante, Jorginho, Kovacic; Willian, Hazard, Pedro

Střídání: Barkley (Kovačič) 63, Odoi (Pedro) 81, Giroud (Hazard) 87

Žluté karty: Jorginho 63

Góly: Pedro 9, Willian 57

Newcastle (5–4–1): Dubravka; Lascelles ©, Clark, Lejeune; Yedlin, Ritchie, Hayden, Longstaff; Perez, Rondon, Atsu

Střídání: Murphy (Perez), Manquillo (Yedlin) 82

Žluté karty: Ritchie 24

Góly: Clark 40