Tottenham 1:0 Chelsea

V prvním semifinále EFL Cupu na půdě Tottenhamu se Chelsea nepodařilo vstřelit gól a v odvetě mají co dohánět.

Maurizio Sarri zvolil poměrně překvapivou útočnou řadu, kdy na pravém křídle nastoupil mladík Odoi, na levém křídle stařík Willian a na hrotu 173 centimetrů vysoký Hazard a v obraně na místo Luize nastoupil Christensen. V nominaci chyběl Morata, který má údajně zraněný hamstring, ale podle některých spekulací balil kufry před odletem do španělské Sevilly.

Chelsea byla od začátku aktivnějším týmem a míč měla častěji na kopačkách, jenže to Tottenhamu vyhovovalo. Spurs skoro do ničeho Chelsea nepouštěli a trpělivě vyčkávali na svou šanci z protiútoku, která přišla ve 25. minutě, kdy si na dlouhý centr naběhl Kane, který byl podražen Kepou. Nejdříve byl pískaný ofsajd, ale po použití VAR byla odpískaná penalta, kterou sám faulovaný s přehledem proměnil. To Tottenhamu velmi vyhovovalo a opět se zatáhli, nechali hráče Blues si pinkat a vyčkávali. Navzdory dobré obraně byla Chelsea před poločasem velmi blízko gólu, kdy Odoiův centr byl tečován tak, že brankář Spurs vytáhl konečky prstů míč na tyč.

V Druhém poločase se hrálo podle stejného scénáře jako v tom prvním. Chelsea se snažila a Tottenham vyčkával. V Největší šanci se ocitl Christensen, který se po rohu dostal k odraženému míči a měl v podstatě odkrytou bránu, jenže mířil mimo. Další nebezpečnou situaci měl na svědomí Kanté, který vyslal zpoza vápna nepříjemnou jedovku, ale brankář domácích byl připraven.

Sarri postupně vystřídal Williana za Pedra, Barkleyho za Kovačiče a Odoie za Girouda, jenže žádné ze střídání nepřineslo kýžený efekt a Chelsea se opět nepodařilo vstřelit v zápase gól, do odvety tedy půjde s nepříjemným výsledkem z venku 0:1.

Nejlepší hráč Chelsea

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.