Chelsea 2:0 Nottingham Forest

Ve třetím kole FA Cupu Chelsea změřila síly s týmem z třetí nejvyšší anglické soutěže a zápas jasně opanovala. Trefil se dvakrát Morata. Obě asistence navíc posbíral mladíček Hudson-Odoi. Chelsea postupuje do dalšího kola.

Chelsea od samého začátku Nottingham Forest jasně přehrávala a protivníka nepouštěla do větších šancí. Hrálo se prakticky na jednu branku. Místy bylo držení míče ve prospěch bluesmanů až drtivých 80:20. Hosté pouze odkopávali.

Maurizio Sarri dost pozměnil základní sestavu. Na pravé straně hrál s chutí Zappacosta, který svými centry do vápna vytvářel šance pro své spoluhráče. Chelsea se přesto v zakončení trápila. Ve 30. minutě nedokázal proměnit Fábregas penaltu. Ve 42. pak musel nuceně střídat dobře hrající Loftus-Cheek. Poločas skončil bez branek.

Hned po přestávce se probudil Alváro Morata, když mu na gól zleva nacentroval Hudson-Odoi. Morata na přední tyči pouze nastavil nohu a nechytatelně uklidil míč do sítě. O deset minut později se fanoušci Chelsea radovali znovu. A znovu v tom měl prsty Odoi a zakončující Morata. Jen centr přišel z pravé strany.

Poté se již zápas jen dohrával. Chelsea polevila v úsilí a snažila se kontrolovat hru. Z toho pramenily občasné střely na Caballerovu bránu, ale nic nebezpečného to nebylo. Zápas měl speciální náboj pro Fábregase. Šlo o jeho 501. zápas v Premier Leagu a dost pravděpodbně i o jeho poslední. Vše totiž nasvědčuje tomu, že přestoupí do Monaka. Ačkoliv byl střídán před koncem, tak po zápase se přišel rozloučit s fanoušky Chelsea. Good luck in Monaco, Fabre!

Chelsea FC (4–3–3): Caballero – Zappacosta, Christensen, Luiz, Emerson – Ampadu, Fabregas © (85., Kante), Barkley – Loftus-Cheek (42., Hazard), Morata (75., Azpilicueta), Hudson-Odoi

Nottingham Forest (4–2–3–1): Steele – Janko, Yacob, Fox ©, Darikwa – Guedioura, Colback – Cash (57., Lolley), Osborn, Carvalho – Murphy

Góly: 49. + 59. Morata
Žluté karty: 41. Barkley – 67. Colback