Přestupové období: přestupy, spekulace, názory

Chelsea zatím na přestupovém trhu získala jednu posilu – na novou sezónu. Už tuto sezónu však bude potřeba rozšířit kádr vzhledem k účasti Blues ve všech soutěžích. Bude ho třeba rozšířit také kvůli možnému odchodu hráčů, Fabregasův přestup do Monaka je na spadnutí. V neposlední řadě Chelsea potřebuje vyřešit problém útočníků – přestupové období je jedinečná možnost. Autor se v článku pokusí stručně shrnout jména, která jsou spojována v souvislosti s Chelsea – ať jako příchod, nebo jako odchod.

Příchody

První posilou tohoto přestupového období se stal Christian Pulisic, který za 45mil liber přestupuje z Dortmundu. Navzdory tomu, že se k týmu připojí až po sezóně, z jeho přestupu jsou již nyní někteří hráči modrých nadšeni.

„Chelsea je top tým ve velmi silné konkurenci. V každém okamžiku musíme předvádět výkony a vykazovat výsledky. Tak to po dlouhou dobu v Chelsea bylo a bude to tak i nadále. Proto jsem opravdu rád, že Pulisic podepsal u nás“, nechal se slyšet kapitán modrých, Cesar Azpilicueta. „Je mladý a velmi talentovaný. Přijde v létě, takže ještě stráví půl roku v Borussii. I tak mám radost, že máme dalšího mladého hráče. Doufejme, že za nás bude velmi dobrý.“

Azpilicuetovi notoval také mistr světa N'Golo Kanté. Po zápasu se Southamptonem řekl: „Víme, že je skvělý hráč. V Dormundu mu to šlo, jsme rádi, že ho teď můžeme přivítat v Chelsea.“

Jste spokojeni s příchodem Pulisice?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 44 hlasů

38%

Ne, měl přijít již teď / 60 hlasů

52%

Ne, nepotřebý hráč / 12 hlasů

10%
Hlasovalo 116 uživatelů
Často skloňovaným jménem bylo jméno Gonzala Higuaína. Od počátku však šlo o nepravděpodobnou variantu vzhledem k útočníkovu věku a vzhledem k faktu, že se o něj Blues pokusily už v létě. Nyní však sebemenší naděje těch posledních věřících uhasil sportovní ředitel Juventusu, Fabio Paratici (Higuaín je stále hráčem Juventusu, v AC je na hostování):

„Gonzalo stále je jedním z nejlepších útočníků světa; v posledních sezónách skóroval všude. Ohledně jeho budoucnosti si myslím, že je pro AC Milán klíčovým hráčem a že zůstane v AC.“

Zároveň se v italských médiích objevila spekulace o jiném transferu mezi AC a Chelsea. Mělo by se jednat o výměnu Bakayoka za Kessiého. O tom shodně informovala La Gazzetta dello Sport a Tuttomercatoweb. Výměny hráčů jsou často velice často skloňované, ve skutečnosti však velmi exoticky ojedinělé. Přesto by Kessié nabídl fyzicky silného záložníka do středu hřiště, jakožto možného náhradníka Kantého, či jako náhrada Kovačiče.Tím však možnosti úlovku v italských vodách nejsou vyčerpány. Podle zpráv Alfreda Pedulla (odpovědný za ‚odhalení‘ příchodu Sarriho) a Gianluca Di Marzia, se Chelsea vážně zajímá o talentovaného Nicola Barellu.

O tohoto hráče se údajně zajímá vícero velkých jmen, jako například Manchester United, Neapol a Arsenal. 21letý záložník se stal klíčovým hráčem Sardinské metropole Cagliari a sehrál stěžejní úlohu v pomoci udržení týmu v Serii A. Hráč s přibližnou cenovkou okolo 50 milionů liber je často označován jako nový Gerrard. Při ztrátě Fábregase bude potřeba vyplnit mezeru v záložní řadě – tento mladý italský talent by mohl být jednou z variant.

Přejete si příchod Barelly?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 36 hlasů

41%

Ne / 52 hlasů

59%
Hlasovalo 88 uživatelů
Odchody

Nelichotivá situace útočníků by mohl vyřešit údajný zájem Sevilly o Alvara Moratu. Ačkoliv se Sevilla těší ze znovuzrození Andrého Silvy, stále hledá druhého útočníka. Problémy v tomto přestupu jsou však na obou stranách. Jednak Sevilla nemá dostatečný rozpočet na to, aby pokryla Moratův plat 140,000 liber/tý­den. Za druhé Chelsea nemá dostatečně široký kádr, nejužší je právě na pozici útočníků. Navzdory tomu, že Morata není vysněným útočníkem Sarriho, nelze se ho tak snadno vzdát, jelikož tvoří 50% našeho útočného sortimentu.

Dobrou zprávou může být, že Chelsea odmítla nabídku za Tammyho Abrahama. Ten zažívá v Aston Ville velice plodné období: 16 gólů ve 20 zápasech (včetně 4-gólového představení v zápasu proti Nottinghamu Forest, končící 5:5) přilákalo množství zájemců, v čele s Wolverhamptonem. Podle zdrojů SkySports však Chelsea udala, že Abraham je neprodejný a ve Villa Parku ta zřejmě dokončí skvěle rozjetou sezónu.

Má Tammy Abraham budoucnost v Chelsea?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 80 hlasů

75%

Ne / 26 hlasů

25%
Hlasovalo 106 uživatelů
Bayern se nadále zajímá o Calluma Hudson-Odoie. Ten, podle posledních zpráv, odeslal již třetí nabídku do Londýna – tentokrát 30milionů liber. Rozhodně nám neprospívá fakt, že Callumovi zbývá už pouhý rok a půl letý kontrakt – nabízený pětiletý nedávno sám hráč smetl ze stolu kvůli obavě z malého herního vytížení.

K případu se vyjádřil Gianfranco Zola. „Vím, že se o něj Bayern zajímá, my se o něj ale zajímáme taky.“ Okomentoval jeho frustraci z herního nevytížení. „Nehrál tolik, kolik chtěl. Řekl jsem mu, že to není ztráta času, protože ho to dotlačí k tomu, dělat víc. Řekl jsem mu, že doufám, že využije ten čas moudře. Jednou bude hodně dobrým fotbalistou. Většinou mluvíme o taktice. Rozumím, že má výhrady a je frustrovaný, ale myslím, že navzdory tomu ho čekají světlé zítřky. Chápu že ho fanoušci chtějí vidět hrát častěji. I my bychom byli šťastní, kdybychom viděli hráče akademie, jak se probojuje. Není to ale snadné, pro nikoho. Je pořád ještě v období, kdy ukazuje hodně potenciálu; spoustu top hráčů je ale ještě vepředu.“

„Na osmnáctiletého má opravdu obrovský potenciál. Chápu, že jeho vývoj ještě neskončil, musí ale mít správný přístup. Není důležité aby hrál, je důležité, aby se vyvíjel. Musí si udržet čistou hlavu aby se mohl zlepšovat. Věřím že mu můžeme ve vývoji pomoct a věřím, že jeho budoucnost je v tomto klubu. Je to o trpělivosti. Má světlou budoucnost u nás, k tomu se ale musí ještě učit. Teď je prvořadý progres. To, proč nehraje 20 zápasů je nepodstatné, musí se prostě jen zlepšit.“

Můžeme jen doufat, že tímto přístupem nezaženeme dalšího kvalitního hráče, který bude v budoucnosti velkým jménem. Bylo by velmi zraňující vidět Hudson-Odoie, jak se stává fotbalovým velikánem v Bayernu – mělo by se udělat maximum aby k tomu nedošlo. Začátkem by mohlo být uvědomění si, že „top hráči vepředu“ nejsou top a že by bylo načase otevřít oči, a odebrat stabilní místo v základní sestavě výkonnostně zarezlým „top“ permanentkářům.

Má Hudson-Odoi budoucnost v Chelsea?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 104 hlasů

90%

Ne / 12 hlasů

10%
Hlasovalo 116 uživatelů

Fábregas zřejmě ukončí své působení v Chelsea. Už po bezgólové remíze proti Southamptonu, udělal kolečko kolem stadionů – což mnozí interpretovali jako rozloučení. Po 4 a půl letech se očekává, že další Španělova štace bude v Monaku. Za 10 milionů liber má podepsat 3 a půl letý kontrakt, navázat na spolupráci s Thierrym Henrym a odvrátit hrozbu sestupu.Souhlasíte se případným zimním odchodem Fábregase?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano / 33 hlasů

29%

Ne / 80 hlasů

71%
Hlasovalo 113 uživatelů


102 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 102 komentářů