Finanční výsledky Chelsea vykazují rekordní tržby

Chelsea FC k poslednímu dni roku 2018 oznámila výsledky hospodaření za hospodářský rok, který skončil 30. 6. 2018. Klub dosáhl rekordních tržeb za celou svoji historii a rekordní byla i výše zisku.

Celkové tržby skupiny vzrostly na 443,4 milionů Liber z loňských 361,3 mil, což znamenalo nárůst o 22,7 procenta. Tržby poprvé v historii přesáhly 400 mil. hranici.

Rekordní tržby, stejně jako zisk z prodeje hráčů ve výši 113 mil. Liber pomohl klubu dosáhnout rekordního zisku ve výši 62 mil. GBP po zdanění.

Finanční výsledky zajišťují, že klub nadále splňuje kritéria rovnováhy UEFA podle pravidel FFP (Financial Fair Play).

Tržby z vysílacích práv vzrostly o 41,7 mil. Liber na 204,1 milionů a to hlavně díky návratu klubu do UEFA Champions League.

Stadion Stamford Bridge se nadále dařilo vyprodávat i naproti tomu, že ceny vstupenek zůstaly zmraženy na úrovni sezóny 2011/2012. Účast klubu v Champions League pomohla dosáhnout celkového nárůstu tržeb z prodeje vstupenek a to o 8,4 mil.

Tržby z komerčních aktivit vzrostly o 32 milionů, o což se postaralo podepsání některých kontraktů včetně našeho nového partnerství s dodavatelem oficiálních dresů, firmou Nike.

Předseda Bruce Buck řekl: „Klub nyní dosáhl řady rekordních finančních výnosů a naše zisky mají v průběhu let rostoucí tendenci. K tomu došlo díky různým účastem v evropském fotbalu a různým úspěchům v Premier League, což dokazuje, že jsme vybudovali zdravý obchodní základ na podporu našeho úsilí na hřišti.“

„Za to, že naše příjmy ze vstupného zůstaly stabilní, ačkoli jsme na konci sezóny 2018 skončili mimo Top4 v Premier League, a že se daří rozšiřovat naši fanouškovskou základnu, děkujeme našim věrným příznivcům, stejně jako našemu tvrdě pracujícímu personálu a váženým partnerům za pomoc s úspěšným financováním tohoto hospodářského ro­ku.“

Mateřská společnost Chelsea FC, Fordstam Limited, která je také zodpovědná za nefotbalové operace celé skupiny, vykázala v hospodářském roce konsolidovaný zisk ve výši 24,9 milionu Li­ber.

POZNÁMKA:
Tržba (nebo-li výnos) = suma pěnez z prodeje nějakého produktu, či služby
Zisk (před zdaněním) = tržby – náklady
Zisk (po zdanění) = zisk před zdaněním – daň

362 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 362 komentářů