Zimní přestupové okno zahájeno!

S novým rokem přichází i lednové přestupové okno, plné spekulací, kdy týmy mají jedinečnou šanci vyřešit některé problémy probíhající sezóny. Jenže týmy neradi pouštějí své opory uprostřed sezóny, tudíž chodí za velké peníze, nebo přestupují především hráči, kteří nejsou spokojeni se svým herním vytížením, nebo se například nedohodnou s klubem na nové smlouvě.

Chelsea s příchodem Sarriho kompletně změnila styl hry. Hra Blues určitě není dokonalá a posílit by bylo třeba v obraně, záloze, ale především v útoku. Do toho nás trápí poměrně velká marodka, na které je momentálně Pedro, Odoi, Giroud, Loftus-Cheek, Fabregas nebo Drinkwater.

Chelsea v dosavadním tažení ze všeho nejvíc trápí koncovka. Naši dva hrotoví útočníci dali dohromady v lize pouhopouhých 6 gólů a Sarri se uchýlil k používání Hazarda jako falešné devítky. Produktivita nás netrápí jen na hrotu, ale také na pravém křídle, kde nejčastěji hraje Willian, který letos vstřelil pouhé 2 góly. Zároveň obě křídla mají už po třicítce a s výkonností půjdou spíše dolů, je tedy logické, že budeme hledat hráče právě na tyto dva posty.

Útok

Velmi pravděpodobný je odchod Alvara Moraty, který pokračuje v nepřesvědčivých a nekonzistentních výkonech z minulého roku. Podle informací Sky Italy chce Chelsea vyměnit Moratu za Higuaina, ať už na hostování, nebo trvalý přestup.

Na pozici pravého křídla jsme se podle deníku Bild dohodli s Borussií dortmund na přestupu Christiana Pulišiče za 50 mil. eur, ale ten by měl přestoupit až v létě.

Dalšími spekulovanými útočníky, kteří by mohli posílit Chelsea jsou Callum Wilson z Bournemouthu, Wilfried Zaha z Crystal Palace, Timo Werner z Lipska, Mauro Icardi z Interu, Nabil Fekir z Lyonu nebo třeba Edinson Cavani z PSG.

V posledních dnech je nejvíce spekulovaným mladík Hudson Odoi, který podle informací Sky Germany nevidí v Chelsea svou budoucnoust. Zájem by měl mít Bayern Mnichov společně s RB Lipsko. Chelsea bude naslouchat nabídkám okolo 25 mil. liber.

Dalším hráčem, který v druhé polovině sezony již nebude oblékat dres Chelsea by měl být Victor Moses, který totálně vypadl ze sestavy a byl údajně nabídnut Crystal Palace.

Záloha

V záloze máme celkem přetlak, jenomže na Jorginhovu pozici máme pouze jednu náhradu a to Fabregase, který chce kvůli nedostatku herního vytížení odejít. Zájem je především v Itálii. Jako náhrada by podle spekulací mohl přijít buď Denis Suarez, nebo Sandro Tonali.

Dalším hráčem, který si nepřipsal ani jeden start je Danny Drinkwater a sám Sarri prohlásil, že se mu nehodí do jeho systému, je tedy velmi pravděpodobné, že tým v lednu opustí.

Obrana

Náš dlouholetý stoper Gary Cahill si moc minut pod Sarrim neužil a zvažuje odchod někam, kde by si více zahrál. Pokud se někdo najde, kdo bude mít o služby anglického obránce zájem, klub nebude bránit v odchodu.

Naproti tomu v případě Christensena, který je taktéž nespokojený se svým herním vytížením bude klub výrazně proti prodeji. Zájem měla mít Barcelona, ale Chelsea dala jasně najevo, že mladého Dána prodávat nechce.

265 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 265 komentářů