MOL Vidi 2:2 Chelsea

Veni, Vidi, (non)Vici. Chelsea si z první historické návštěvy Maďarska odváží jen jeden bod po remíze 2:2, čímž končí stoprocentní vítězná bilance Blues v této soutěži. Oba góly modrých padly po přímých kopech nejprve Williana a poté žolíka Girouda. Chelsea tedy končí jako vítěz skupiny a postupuje do vyřazovacích bojů společně s BATE Borisovem.

Základní sestavy

Maurizio Sarri se díky jistému vítězství ve skupině rozhodl důkladně zarotovat sestavou a do zápasu poslal několik nových tváří – šanci dostal Caballero, Hudson-Odoi i Ampadu, který se pod Sarrim objevil v základu poprvé. Na lavičce se v Budapešti objevili i Cummings s McEachranem.

Chelsea vyhrála 8 zápasů Evropské ligy v řadě, k pokoření rekordu Atletica Madrid (15 vítězství v řadě) bude ještě nějakou dobu potřebovat. Maurizio Sarri si v Evropské lize drží stoprocentní bilanci 7 vítězství ze 7 zápasů.

1. poločas
Již v první desetiminutovce se fanoušci dočkali dvou pološancí na obou stranách hřiště. Nejprve se k hlavičce po rohovém kopu dostal Morata, teč Barkleyho však postrádala razanci i přesnost. Na druhé straně po nadějném přízemním centru míč nenašel adresáta.

Následující část poločasu se Chelsea navzdory 75% a několika rohů nedokázala prosadit. Vidi na vlastní polovině bránil v jedenácti lidech a Chelsea se pomalou hrou nedokázala dostávat do soupeřovy třetiny. Po necelé půlhodině hry tedy musela pomoci standartní situace. Willian vybojoval přímý kop z pozice nedaleko soupeřovi brány a sám se ujal exekuce. Jednoduchou střelou překonal statickou zeď, která se místo skoku do střely vzájemně objímala – 0:1.

Jen 2 minuty později však přišla nečekaná odpověď Vidi – respektive Ampadua. Po prodlouženém rohovém kopu na přední tyči se míč dostal k překvapenému mladíkovi, který míč nešťastně uklidil do vlastní sítě – 1:1.
V následujících minutách se vše vrátilo do zajetých kolejí a Chelsea opět kontrolovala hru. Pozitivně se prezentoval Hudson-Odoi, který několikrát skvěle uvolnil po pravé straně Zappacostu; sám také vytvořil šanci pro Moratu, který po jeho stříleném centru mířil pouze na brankářem pokrytou přední tyč.

Vidi se opět přihlásilo v poslední pětiminutovce prvního poločasu. Siepovič nejprve skvěle podržel míč a poté předložil Negovi; ten z první vyslal tvrdou a umístěnou střelu, kterou však Caballero skvělým zárkrokem vychytal.
2. poločas
Jen dvě minuty po zahájení druhého poločasu se do šance dostalo Vidi – po rohovém kopu se naprosto neobtěžován dostal k hlavičce Stopira, mířil však nad bránu.

Po deseti minutách stagnace zápasu všechny fanoušky probudil fantastický gól – na straně Vidi. Po centru Milanova míč ani nedopadl na zem, když ho ze vzduchu perfektním volejem poslal na bránu Nego, který na bližší tyči prostřelil Caballera – 2:1.
Otěže hry pro inkasovaném gólu opět přebrala Chelsea. Plodná na šance byla především pětiminutovka okolo 70. minuty. Giroud se nejprve octl v dobré příležitosti po prudkém centru Emersona; míč se od něj však spíše jen odrazil. Jen o několik okamžiků později se uvolnil po přímém kopu Fabregase – přímou volejí však nenapodobil kolegu z druhého tábora; navzdory tomu, že míč skvěle trefil, bránu přestřelil. Aktivita Chelsea pokračovala, do zakončení se dostal po uvolnění Hudson-Odoi, jeho střela však našla pouze připravenou náruč Kovacsika. Hned po další akci si míč na hranici šestnáctky našel Pedra, ten však nerazantní střelou těsně minulou bránu.

Perioda zvýšeného úsilí Chelsea přinesla kýžené ovoce. K přímému kopu po faulu na Fabregase se překvapivě postavil Giroud. Ten krásnou střelou (slabší levačkou) přestřelil nejen pouze (opět nohama-na-zemi-stojící) zeď, ale také vracejícího se obránce stojícího na brankové čáře – míč s letmým polibkem břevna doplachtil do sítě – 2:2.

Chelsea se už v závěrečné desetiminutovce nedostala na stejnou úroveň tlaku a vytváření šancí a navzdory poněkud vyhrocenému závěru si odváží z Maďarska bod.
Základní sestavy
Vidi FC: Kovácsik | Stopira, Vinícius, Juhász, Fiola | Nikolov, Hadzic (86' Patkai), Nego | Milanov (81' Kovacs), Huszti (81' Hodžič) | Scepovic

Chelsea: Caballero | Emerson, Christensen, Ampadu, Zappacosta | Barkley, Fàbregas ©, Loftus-Cheek | Hudson-Odoi, Morata (44' Giroud) , Willian (56' Pedro)

ŽK
66' Juhacz, 69' Huszti, 74' Vinicius, 76' Nego | 79' Loftus-Cheek

Góly:
32' Ampadu (OG), 56' Nego | 30' Willian, 75' Giroud

Zvolte hráče zápasu

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Giroud / 16 hlasů

23%

Hudson-Odoi / 35 hlasů

50%

Barkley / 3 hlasy

4%

Fabregas / 2 hlasy

3%

Willian / 10 hlasů

14%

Emerson / 4 hlasy

6%
Hlasovalo 70 uživatelů

119 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 119 komentářů