Tiskovka: Chelsea vs. Manchester City

Chelsea v sobotu přivítá fenoména letošní sezony a lídra tabulky, Manchester City. Maurizio Sarri se na předzápasové tiskové konferenci rozpovídal o své dlouhodobé filozofii, nové pozici N’Gola Kantého, formě Marcose Alonsa a možném nasazení Emersona Palmieriho. Doufá také, že se mu podaří změnit mentalitu svých hráčů.

První otázka směřovala k dostupnosti hráčů pro nadcházející ut­kání

“Momentálně nemáme žádné vážně zranění. Myslím, že každý hráč bude schopen hrát, ale ještě nás čeká jeden trénink.”

Sarri byl také dotázán, co řekne svým svěřencům před zápasem

“Musíme si vytvořit společný cíl. Proto potřebujeme zůstat motivovaní a odhodlaní. Mohu říci, že momentálně jsou silnější (Manchester City) než my, ale náš cíl je být nejlepším týmem v Evropě. Proto musíme pracovat a zlepšit se. Můžeme mít štěstí, protože v 90 minutách se může stát cokoliv. Víme dobře, že zápas bude velice těžký, ale musíme věřit.”

Manažer také očekává lepší reakci svého týmu za nepříznivého stavu

“Myslím, že momentálně máme problém ovládnout zápas. V posledních 2 zápasech jsme hráli dobře 55, 60 minut, ale po prvním problému se dostavilo zatmění. Proti Fulhamu jsme měli štěstí, že nevstřelili gól. S Wolves naopak smůlu, protože z 5 střel mířily 2 na bránu a padly z nich 2 góly. Nebyli jsme schopni reagovat.”

"Není jednoduché odpovědět. V předchozích zápasech jsme měli po prvních problémech výpadek a nereagovali jako tým. Reagovalo 11 hráčů 11 různými způsoby. A to je velký problém.”

Padl také dotaz ohledně ofenzivnější pozice N’Gola Kantého

“Problémy jsou pouze ve výsledcích. Když jsme vyhrávali, N’Golova pozice byla dobrá. Teď nevyhráváme, takže je normální, že dle lidí hrají hráči na špatných pozicích. Už jsem vysvětloval, proč Kanté hraje na této pozici. Mám na to svůj názor. Dokážu pochopit, pokud s ním někdo nesouhlasí, ale situaci jsem již vysvětlil.”

Lodivod Chelsea zažertoval i na otázku, jak porazit Manchester City

„Nevím, proti Guardiolovi jsem prohrál každý zápas. Musíte se zeptat někoho jiného.“

Sarri také promluvil o formě Marcose Alonsa a o větším herním vytížení pro Emersona

“V poslední době Alonso tolik nehrál. Nebyl s národním týmem během reprezentační přestávky. Neodehrál tak velké množství minut. Hrál sice ve všech 14 zápasech, ale ne v Evropské lize nebo Carabao Cupu. Za národní tým nastoupil pouze v 1 zápase."

“Proti Fulhamu nehrál moc dobře. První poločas proti Wolves hrál lépe, ale měl složitou druhou půli. Musím tomu porozumět, protože dle mého není unavený. Zaměřím se na to v posledním předzápasovém tréninku a poté se rozhodnu.

“Jistě, Emerson je dobrá volba. Musím zvážit některé detaily. Například bez Alonsa můžeme mít problémy při přímých kopech. Je třeba vše důkladně zvážit.”

Zažívat problémy je dle Sarriho běžné

“Musíme pracovat, abychom zmenšili tu mezeru (mezi Manchesterem City a Chelsea). Myslím, že se zlepšujeme, ale oni se zlepšují také. Je proto těžké tu mezeru redukovat.”

“Sezónu jsme začali velice dobře. Nyní musíme čelit určitým potížím. Myslím, že je normální mít dříve či později problémy s novým stylem hry. Je nutné pracovat a řešit problém za problémem, den za dnem.”

Dle Sarriho zabere realizace nového herního stylu čas, stejně jako tomu bylo právě u Manchesteru City nebo Liverpoolu

“Pokud měníte způsob hry, styl fotbalu, potřebujete změnit mentalitu. Potřebujete jí změnit v 25 myslích. Je to velice těžké, jak jsme viděli u Liverpoolu a Manchesteru City. Ale potom, co vyřešíte problémy, můžete vytvořit něco významného.”

“Nemůžete změnit mentalitu v jednom dni. Můžete jí měnit den za dnem, možná 1% týdně. Je to dlouhý příběh.”

75 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 75 komentářů