Reakce: Znenadání jiný tým

Maurizio Sarri po prohře vysvětloval, proč jeho tým tak špatně zareagoval na inkasování v pohodlně rozjetém zápase proti Wolves.

Chelsea si užívala obrovské držení míče a šance na Molineux Stadium. Ruben Loftus-Cheek svůj tým brzy poslal do vedení svým 6. gólem v sezóně, ale Wolves vyrovnali těsně před hodinou hry. Sarri to nazval nehodou.

Co se ale stalo poté, znepokojilo bosse klubu nejvíc. Jak sám zanalyzoval složitou noc v Black Country…

“Hráli jsme velice dobře 55 minut,” začal Sarri. “Po jejich prvním gólu, který byl nehodou, protože jsme plně kontrolovali hru, se z nás najednou stal úplně jiný tým bez správného směru a našeho fotbalu. Nevím proč.”

“Neobávám se tolik výsledku jako spíš faktu, že jsme nezareagovali na první gól našeho soupeře. Absolutně jsme nezareagovali. Z toho mám obavy.”

Álvaro Morata se pokusil získat penaltu

“Nevím, ale viděl jsem, že v prvních 10 minutách druhé půle jsme mohli vstřelit 4 góly. Nechci se bavit o rozhodčím, protože jsme měli příležitosti a neproměnili je. Myslím, že je lepší přemýšlet pouze o tom, co můžeme mít pod kontrolou.”

Willian požadoval odpískání faulu před druhým gólem Wolves

“Nevím, zda došlo k faulu nebo ne. Je důležitější mluvit o našem přístupu po prvním gólu. Nebyli jsme stejný tým jako předtím.”

“Hráli jsme šířeji, nebyli jsme kompaktní, hráči mezi sebou neměli správnou vzdálenost. Nechci diskutovat o tom, jestli byl Willian faulován nebo ne. Pro mě to není důležité. Musím porozumět tomu, proč jsme najednou byli jiným týmem. Ještě nám zbývalo 30, 35 minut. Nebyl to velký problém.”

Sarri udělal 5 změn v základní jedenáctce a zvažoval, zda bylo jeho rozhodnutí správné
“Kdybyste se mě zeptali po 55 minutách, řekl bych, že ano. Byl jsem opravdu šťastný. Potom jsme ale přišli o všechno: o náš fotbal, výsledek, o všechno. A to kvůli náhodnému gólu. Ale to se stává.

“Nemyslím si, že záleží na změnách. Záleží na mentalitě týmu. Můžeme prohrát zápas, ale ne bez reakce.”

V příštím kole hostí Chelsea obhájce titulu a vedoucí celek tabulky

“Manchester City jsou jiná kategorie. My musíme hrát a bojovat, abychom skončili v první čtyřce. Tento výsledek tomu nenapomáhá. Vím, že každý zápas musíme získávat body."

“V poslední sezóně mi v Itálii nestačilo na titul ani 91 bodů, proto vím velmi dobře, že musíme získávat body v každém zápase."

“City jsou nejlepší tým v Evropě, možná na světě. Mohou vyhrát Ligu Mistrů, ale tam záleží na momentech. Myslím, že minulou sezónu byli v Lize Mistrů nejlepší, ale 2 zápasy měli slabou chvilku.”

„Po tomto zápase jsme ztratili sebedůvěru. Ale možná je to dobře, protože občas i hráči ukazují, že mají až moc sebedůvěry,“ zakončil Sarri tiskovou konferenci.

183 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 183 komentářů