Wolverhampton 2-1 Chelsea

To, co vypadalo jako klidný zápas, který si Chelsea v klidu pohlídá, skončil díky neproměnění šancí, individuálních chyb a totální zhroucení obrany jako další fiasko. Chelsea do 60. minuty vedla, jenže po 2 slepených gólech Wolves otočili zápas a 3 body zůstali ve Wolverhmaptonu.

Základní sestavy

Chelsea čeká velmi náročné období s velkou porcí zápasů, tudíž Sarri na svoje poměry výrazně zamíchal sestavou a je to poprvé v letošní sezóně Premier League, kdy se v základní sestavě Blues neobjevili David Luiz a Jorginho. Místo Luize se vedle Rudigera postavil Dán Christensen a mozkem záložní řady byl Cesc Fabregas. Barkley utrpěl v posledním zápase Evropské Ligy lehké zranění a Loftus-Cheek se v posledních zápasech ukázal ve skvělém světle, takže i on dostal svou šanci. Sarri tyto změny provedl hlavně kvůli nadcházejícímu utkání proti Manchesteru City, kde chce mít své hlavní koně stoprocentně odpočinuté.

Nuno Santo se musel vypořádat s absencí Rubena Nevese, který se v posledním zápase proti Cardiffu vykartoval a Jonny Castrem, který si přivodil zranění při přátelském utkání za národní tým Španělska. Místo Nevese nastoupil Maročan Saiss a místo španělského křídelníka poslal trenér Wolves do zápasu Vinagreho.

První poločas

V šesté minutě Azpilicueta uvolnil chytrým pasem Kanteho, který ani nepřemýšlel nad tím, že by mohl sřílet a vyslal přízemní centr, ke kterému se dostal ze zadní vlny Hazard, jenže přestože měl dobrou pozici a spoustu času, jeho střela mířila doprostřed brány.

O pár chvil později se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Morata, ale jeho pokus mířil příliš vysoko. V patnácté minutě po ztrátě Kanteho vyrazili do protiútoku hráči Wolverhamptonu, jenže Willian s Rudigerem se skvěle vrátili a zabránili jakémukoliv ohrožení Kepovi branky. Po další akci Chelsea se fanoušci Blues mohli radovat, jelikož Loftus-Cheek ukázal, že střílet se vyplácí a po teči obránce skončil míč v síti.

O pět minut později měli hráči Wolves opět důvod k nervozitě, jelikož se k přímému kopu ze zajímavé vzdálenosti postavil Willian a nebýt skvělého zákroku zkušeného Ruie Patricia, mohl být výsledek již 2–0.

Domácí se snažili hrozit z protiútoků, které všechny končili na pevné defenzivě Blues, velmi dobrým obranným zákrokem se vytáhl Fabregas, který se po zpětné hlavičce hráče Wolves na Gibbse-Whita na úrovni pokutového kopu pohotově vložil mezi míč a zmiňovaného útočníka. Podobným zákrokem se předvedl i obránce Wolves, Fabregas našel krásným centrem Williana, ale stoper Wolverhamptonu využil všech sil a úspěšně zabránil Willianovi v zakončení.

Víc se v prvním poločasu už nestalo a vypadalo to na poklidný průběh zbytku zápasu.

Druhý poločas

Po rychlé akci Hazarda s Loftus-Cheekem vyslal druhý jmenovaný přesný přízemní centr, jenže Morata v obrovské šanci podklouzl a narazil si kostrč. O pár chvil měl španělský útočník šanci napravit svou minelu, kdy ho Azpilicueta vybídl pěkným centrem, ale míč po Moratově hlavičce skončil na rohovém praporku.

Fabregas stále dokazuje, že má obrovský přehled a skvělou kopací techniku, v 55. minutě předvedl podobný pas za obranu jako v první půli, dokonce na stejného adresáta Williana, jemuž se bohužel nepovedlo přesně zakončit, při pokusu z první.

V 60. minutě vyslal nejlepší střelec a nahravač Raul Jimenez první střelu wolves na bránu a bohužel pro fanoušky Blues byla gólová. Z poměrně velkého úhlu tvrdou přízemní střelou upravil skóre na 1–1 a Kepa nebude mít úplně klidné spaní.

Noční můra začala teprve o pár chvil později, a to po gólu Dioga Joty, který střílel po centru Dohertyho a s tímto Kepa bohužel nic udělat nemohl, obrana nechala Jotu trestuhodně neobsazeného na zadní tyči.

Na nepříznivý stav Sarri reagoval postupně třemi střídáními Girouda za Moratu, Pedra za Williana a Kovačiče za Kanteho.

Střídání nepřinesla tížený efekt a Chelsea se k žádnému výraznému tlaku natož k výrazné šanci nedostala a prohrála zápas, který byl povinností vyhrát. Uvidíme, jak se nám bude dařit proti City, ale jen pár optimistů věří v triumf Chelsea proti rozjetému vlaku City.

Wolverhampton 2:1 Chelsea

Wolverhampton (3–4–3): Rui Patricio; Bennett, Coady, Boly; Doherty, Moutinho, Saiss, Vinagre, Jimenez (Dendocker 82), Gibbs-White (Costa 72), Jota (Cavaleiro 88)

Góly: Jimenez 59, Jota 63

Žluté karty: Saiss 37, Moutinho 54, Coady 61, Vinagre 68

Chelsea (4–3–3): Kepa; Azpilicueta ©, Rudiger, Christensen, Alonso; Kante (Kovačič 77), Fabregas, Loftus-Cheek; Willian (Pedro 65), Morata (Giroud 65), Hazard

Góly: Loftus-Cheek 18

Žluté karty: Fabregas 64, Giroud 86, Alonso 90+1, Christensen 90+4