Oficiálně: Azpilicueta prodloužil smlouvu

César Azpilicueta dnes podepsal novou smlouvu a prodlouží si tak svůj pobyt na Stamford Bridge minimálně do roku 2022. Podle zdrojů deníku Telegraph si polepší z dosavadních 120 na zhruba 150 tisíc liber týdně.

Španělský obránce začal svou profesionální fotbalovou kariéru v La Lize, kde odehrál 3 sezóny za Osasunu na pozici pravého beka. Na té samé pozici pokračoval i v Marseille, kam přestoupil za necelých 6 milionů liber. A v roce 2012 si ho vyhlídla londýnská Chelsea a Azpilicueta přicházel do hlavního města Anglie za necelých 8 milionu liber se statusem nepříliš známého hráče. Jenže je to už 6 let od příchodu španělského univerzála a v jeho 29 letech je současným kapitánem a chybí mu pouze 2 zápasy k 300 zápasům v modrém dresu.

V době kdy Dave, jak mu místní zpočátku říkali, protože nebyli schopni vyslovit jeho jméno, přišel, tak po pravém kraji obrany běhal nezastavitelný tank Ivanovič a na levé straně brousil lajnu jeden z nejlepších beků historie Ashley Cole. Azpilicueta byl nejdříve skvělým náhradníkem a dokázal zahrát na obou stranách obrany, ale s Colovo přibývajícím věkem se usadil na levé straně, kde hrál až do příchodu Conteho, který mu našel místo ve stoperské trojici ve formaci 3–4–3. Je to tedy až nynější sezóna, kdy César hraje na své původní pozici, a to na pravém kraji obrany.

Azpillicueta o podpisu nové smlouvy: „Jsem velmi šťastný, že si prodloužím svůj pobyt v Chelsea. Od té doby, co jsem přišel, cítím velkou zodpovědnost vůči všem fanouškům a pokaždé když jdu na hřiště se snažím předvést to nejlepší, co ve mně je. Doufám, že toho je ještě spoustu před námi a podaří se nám Chelsea dostat tam, kam patří.“

Ředitelka klubu Marina Granovskaia: „César je jedním z hráčů, kteří tu jsou služebně nejdéle a za posledních šest let prokázal, že byl výborným nákupem. Jeho profesionalismus a konzistence je neuvěřitelná a stal se jedním z nejvlivnějších hráčů Chelsea. Pokud dodrží novou smlouvu, tak zde stráví jedno celé desetiletí a doufáme, že v těchto 4 letech bude nadále jedním z našich klíčových hráčů.“

Azpilicueta se vyznačuje především pracovitostí, morálkou a konzistentností, na hřišti je jedním z hlavních lídrů týmu a například v sezoně 2016/17, kdy jsme vyhráli titul Premier League, nepropásl ani jednu minutu z celkových 38 zápasů. V podobném rytmu si vede i v letošní sezóně, kdy ze 14 zápasů opět nevynechal ani minutu.

S Chelsea vyhrál dva tituly Premier League (2015 pod Mourinhem a 2017 pod Contem), jeden FA Cup (2018), Ligový pohár (2015) a hned ve své první sezóně Evropskou Ligu. Doufáme tedy, že náš kapitán nás povede do dalších zápasů úspěšně a přidá do své sbírky další trofeje.

19 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 19 komentářů