Chelsea 4:0 PAOK

Chelsea hostila na Stamford Bridge řecký PAOK, který narozdíl od Evropské Ligy, kde vyhrál pouze jeden zápas ze 4, s přehledem vede tabulku řecké nejvyšší ligy. Sarri se netajil tím, že udělá několik změn a po duelu s Tottenhamem čeká, že si hráči Blues spraví chuť.

Základní sestavy

Oproti víkendovému duelu proti Tottenhamu sliboval Maurizio Sarri 6–8 změn v základní sestavě a dočkali jsme se dokonce změn deseti. Svěřenci italského lodivoda nastoupili již v tradiční formaci 4–3–3. Do brány se postavil Kepa, obrannou čtveřici tvořili zleva Emerson, Cahill, Christensen, Zappacosta, záložní řadu dirigoval Fabregas a před ním, střelec hattricku minulého skupinového zápasu Evropské Ligy, Loftus-Cheek po boku Barkleyho. Velmi příjemným překvapením byl debut mladého křídelníka Hudsona-Odoie v základní sestavě. V útoku nastoupil společně s Giroudem a Pedrem.

Naopak hráči PAOKu nastoupili v té nejsilnější možné sestavě. Užívají si svou krasojízdu řeckou ligou, kdy z jedenácti utkání pouze jedinkrát remizovali, a tak v základní sestavě nechybí hrotový útočník a zároveň nejlepší střelec PAOKu v lize Prijovič nebo třeba brazilský křídelník Jaba, který má na svědomí všechny 4 branky PAOKu v Evropské Lize, kdy na dva nahrál a dva sám dal.

První poločas

Zápas ještě ani nezačal a vlastně už skončil. V 7. minutě se po nedorozumění v obraně před vápnem PAOKu dostal k míči Giroud, a kdyby se stoper Kacheridi nerozhodl zatáhnout za záchranou brzdu, šel by francouzský forvard sám na gólmana. Rozhodčí na nic nečekal, vytáhl červenou kartu a kopal se přímý kop, ze kterého sice gól nepadl, ale to už byla jen otázka času.

Od té chvíle hráči PAOKu jen bránili a kromě série tří zblokovaných střel ze střední vzdálenosti se k ničemu v první půli nedostali. Naopak hráči Chelsea působili velmi uvolněně a střídali jednu šanci za druhou. Giroud se během minuty dostal do dvou velkých šancí, nejdříve po Zappacostově přízemním centru, kdy zkoušel neúspěšně zakončit patičkou, následně po nádherném lobu mladíka Odoie mířil nad. Ale byl to především Fabregas, kdo posílal jeden centr za obranu za druhým, v desáté minutě pálil po Fabregasově pasu nad Pedro. Branku se pokusil ohrozit i Odoi a to svýma dvěma pokusy z podobné pozice, ze které rád střílí Hazard, jenže první pokus skončil vedle a druhý v rukavicích branákře PAOKu. Dosavadní největší šanci zápasu měl Loftus-Cheek, 30 metrů od brány přebral míč od Fabregase a vyslal razantní střelu k pravé tyči, kterou vytáhl Paschalakis konečky prstů mimo bránu.

Ve 27. minutě našla Chelsea klíč k obraně řeckého celku, Fabregas opět vyslal centr za obranu, který si Pedro zpracoval, zatančil si s obránci na hranici vápna a posunul míč na pravou stranu, kde čekal nikým nehlídaný Giroud a z první uklidil míč do levého dolního rohu Paschalakisovy brá­ny.

Skvělou střelou z hranice vápna se prezentoval Odoi, naneštěstí pro něj orazítkoval pouze břevno. Odoi byl i u další akce Blues, vyvezl míč do vápna soupeře, posunul míč na nabíhajícího Emersona, který našel osamoceného Pedra na malém vápně, jenže zakončení mu nesedlo a na tabuli stále svítilo skóre 1–0.

V 37. minutě se už fanoušci Blues mohli opět radovat. Ve skvělé formě hrající Fabregas zaregistroval nabíhajícího Girouda, poslal nádherný lob za obranu a Giroud téměř vleže volejem zařídil vedení Blues 2–0. Z prvního poločasu to bylo všechno a Sarriho svěřenci mohli jít s klidným srdcem do kabin.

Druhý poločas

PAOK nastoupil do druhého poločasu již bez svého nejlepšího střelce Prijoviče, nahradil ho egyptský reprezentant Amr Warda, který se hned zkraje druhého poločasu neprávem dožadoval pokutového kopu po čistém zákroku Barkleyho. Avšak to bylo tak vše na co se PAOK zmohl a po dvou taktických faulech na obou stranách Cahilla a Wemblooma, které oba byli oceněny žlutou kartou, převzali otěže zápasu opět hráči Chelsea.

Další střelecký pokus zaznamenal Loftus-Cheek, kdy vyvezl míč z poloviny hřiště až k vápnu soupeře a sám zakončil, jenže anglický reprezentant ne a ne najít recept na řeckého gólmana. Za to v 60. minutě na něj našel recept osmnáctiletý Odoi, který nachytal Paschalakise na přední tyči a vstřelil tak svůj první soutěžní gól za seniorský tým Chelsea.

Sarri během dvanácti minut využil všech tří střídání, nejprve vystřídal Zappacostu velšský náctiletý reprezentant Ampadu, následoval Willian za Pedra, a nakonec Girouda vystřídal Morata. Právě poslední zmiňovaný byl u čtvrté branky, naskočil si na přesný centr Hudsona-Odoie a upravil skóre na konečných 4–0. Moratovi na gól stačili 3 minuty na hřišti.

Do konce zápasu se toho už moc nestalo, a tak Chelsea může slavit postup do vyřazovací části Evropské Ligy z prvního místa.

Nejlepší hráč Chelsea

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.