Portsmouth bez bodu, Tottenham si poradil s Wiganem

Newcastle ve vypjatém utkání s Portsmouthem zvítězil díky jediné brance Sibierskiho z 69. minuty. Navíc několik dalších gólovek vychytal gólman David James. V dalším dnešním utkání Tottenham porazil Wigan 3–1.

Zápas mezi Newcastlem a Portsmouthem začal v poklidném tempu. Žádný tým se nehnal dopředu po hlavě a své útoky přizpůsobovaly jisté defenzivě.

Taktika se vyplatila domácím Strakám, za které rozhodl v 69. minutě Sibierski. Tým Harryho Redknappa po obdržené brance více vysunul střed obrany a začal víc útočit, čímž dal hned několik možností Newcastlu. Ten však ztroskotal na životně chytajícím Davidu Jamesovi. Bývalá reprezentační jednička vytáhla tak tři čtyři góly domácího týmu.

Newcastle nebyl sice papírově silnějším soupeřem, nicméně jako správné Straky ukradly všechny tři body.

Dnes se zadařilo i našemu městskému rivalovi Tottenhamu. Kohouti sice prohrávali, ale třemi brankami – vstřelené na konci obou poločasů – zvrátili celý zápas.

Úhlavní nepřítel Liverpool FC se už včera protrápil k výhře nad Manchesterem City 1:0. Střelcem jediné a pěkné branky byl v sedmašedesáté minutě Steven Gerrard.

City sice bylo vyrovnaným soupeřem klubu z Anfield Road, ale na rychlý brejk Reds nemělo nárok. Velmi defenzivní fotbal však v anglickém tisku aplaus nesklidil.

Za to utkání mezi Boltonem a Arsenalem se líbilo všem. Obě mužstva hrála otevřený a zcela útočný fotbal. Především Kanonýři si vytvořili mnoho šancí. Jenže – jak již bývá poslední dobou zvykem – více z nich zazdili. Hovoří o tom také dvě tyčky.

Na závěr je třeba pochválil Anelku, který mimo jiné oblékal dříve dres právě Arsenalu. Francouzský útočník dal dvě branky, z toho jedna byla opravdu k pokoukání.

V příštím kole se s Boltonem utká právě Chelsea. Takže se máme určitě na co těšit.