BATE Borisov 0 - 1 Chelsea FC

Chelsea doslova vydřela vítězství na půdě běloruského mistra a jasně postupuje z prvního místa ve skupině do jarní vyřazovací fáze EL. Výsledek se přitom nerodil hladce a mohl vypadat taky úplně jinak. BATE nastřelilo třikrát tyčku. To však nic nemění na vítězi a tak se snad ve zbývajících dvou zápasech skupiny můžeme těšit na značné prostřídání kádru.

1. poločas

BATE začalo zápas dlouhým nákopem přímo na branku Chelsea a jakoby to předznamenalo o co jim v prvních minutách půjde. Ihned se snažili vstřelit gól a dostávali Chelsea pod tlak. Ta pouze odkopávala a k brance soupeře se dokázala poprvé dostat až v 6. minutě, kdy střelu Barkleyho tečoval Giroud nad branku domácího gólmana Scherbitského.

Poté se hra víceméně zklidnila a dostala do očekávaných kolejí. Chlesea se snažila držet balon a kombinovat. Ale narážela na dobře organizovanou obranu soupeře, který pro změnu vyrážel do rychlých protiútoků a byl mnohem nebezpečnější. Už ve 12. minutě Baga napřáhl z 20 metrů a orazítkoval levou tyč Kepovy branky. Ihned poté následoval rohový kop a další závar v šestnáctce The Blues. Na skóre se ale nic neměnilo.

Na stadion se snášela mlha a trávník se zdál být hodně mokrý a měkký, což hráčům Chelsea působilo viditelné potíže. Byli nepřesní v kombinaci a tak hrozili jen sporadicky. Jako např. ve 40. minutě, kdy Hazard kopal rohový kop a míč posadil přímo na hlavu Giroudovi. Ten však o metr minul pravou tyčku. Ani z dalších pokusů se nic neujalo a tak poločas skončil bezbrankovou remízou.

2. poločas

Tak, jak skončila první půle, tak začala ta druhá. Trenéři nevyužili žádná střídání a poslali na hřiště stejné jedenáctky. Převahu měla opět Chelsea (71:29), ale k ničemu pořádnému to nevedlo. Až v 51. minutě se dostal míč od Jorginha k Emersonovi, který ho podél postranní čáry popotáhl blíže k brance a centrem našel na malém vápně Girouda, který přesnou hlavičkou na první tyč překonal domácího gólmana – 0 : 1.

Poté se Bate rozhodlo k náporu. Nejdříve v 57. minutě po střele z 18 metrů tečoval balon Signievich a míč se odrazil na břevno. O 2 minuty později byl před brankou Chelsea znovu zmatek, čehož trestuhodně nevyužil Rios, který si naběhl z druhé vlny a ačkoliv měl míč na úrovni penalty, proti své noze a clonil mu pouze Emerson a v bráně stojící Kepa, tak nedokázal svoji střelu usměrnit mezi tři tyče a vysoce přestřelil.

Následně se začala hra kouskovat střídáními. Nejdříve byl v 61. minutě stažen ze hry Hazard, aby ho nahradil Willian a o pár minut později nahradil Kovačič celkem nevýrazného Loftuse-Cheeka. Mezitím se zahrával rohový kop, při kterém se Chelsea podařil sehrát nacvičený signál, kdy si Giroud naběhl na pěkný centr Pedra. Jeho prudkou hlavičku pod břevno do prostřed branky však stihl Scherbitski vytěsnit nad.

Od 72. minuty následovala střídání i na straně domácích, kdy během pěti minut byli vystřídáni 3 hráči. Efekt to málem přineslo. V 92. minutě tříminutového nastavení stříleli domácí opět zpoza šestnáctky a trefili další tyč. Míč se navíc vrátil zpět do hřiště, kde se k dorážce chystal Stasevich, ale stačil se k němu dostat Gary Cahill a situaci mu zkomplikovat natolik, že nebyl schopen trefit branku. Chelsea ukázala touhu a koncentraci a udržela vítězství. Na závěrečných 10 minut se na trávník podíval i Callum Hudson-Odoi, který v těchto dnech slaví své 19. narozeniny.