Chelsea 3:1 Crystal Palace

Chelsea prodlužuje šňůru neporazitelnosti pod Mauriziem Sarrim. Výhru proti Palace zařídili dva Španělé – dvěma góly probouzejícíse Morata a jedním gólem Pedro. Chelsea se tak díky ztrátě Liverpoolu posouvá v tabulce na druhé místo za vedoucí City.

1. poločas

Navzdory tomu, že se fanoušci prvních dvacet minut gólových šancí nedočkali, viděli utkání dvou do té doby vyrovnaných týmů. Crystal Palace na Stamford Bridge nepřijeli bránit – prozrazovala to nejen útočně laděná základní sestava, ale také herní projev Orlů. Organizovaně bránící Palace ve dvou čtyřčlenných řadách, ofenzivní trio vůbec nepouštělo do závažnějších šancí.

Po půlhodině hry se skóre poprvé změnilo. Morata obdržel od Pedra na druhý pokus precizní střílenou přihrávku před bránu (první za-zmínku-stojící přihrávka, která Moratu za půl hodiny hry našla), skákající balón si zpracoval a z otočky propálil Henneseyho – 1:0.Chelsea po vstřeleném gólu dále obléhala Palace a na svých ofenzivních snahách neubrala, naopak přidala. Druhý gól jen 5 minut později byl Willianovi zneuznán pro odpískání téměř neexistujícího ofsajdu.

Palace se téměř po celý zbytek druhého poločasu nepovedlo dokončit jedinou přihrávku na polovině Chelsea. Skóre se už do poločasu navzdory několika pološancím Moraty a Barkleyho nezměnilo.2. poločas

Chelsea druhý poločas začla, jako skončila v prvním – uzamkla hráče Palace ve vlastní polovině; ve většině času na hranici vlastního vápna. Bohužel si přitom nepohlídala zadní vrátka. V 53. minutě si David Luiz nepohlídal náběh Townsenda – naopak se naprosto iracionálně pohyboval v prostoru. První vážnější akci Palace Townsend plně zhodnotil; svou slabší pravou nohou umístil míč přesně k tyči – 1:1.

Gól hráče Palace nakopl, více si věřili v osobních soubojích a dařilo se jim držet míč po delší časové úseky. Především Zahovi se dařilo rozdávat přesné míče svým spoluhráčům, obrana Chelsea ho místy i ztrojovala, aby se ujistila o nevytvoření, nebo alespoň uhašení nebezpečné situace.

Po přímém kopu Williana se naprosto nehlídaný octl v obrovské příležitosti Luiz – tvrdou hlavičku ovšem skvělým zákrokem vychytal Hennessey. Po dalším přímém kopu už muselo Palace kapitulovat. Hazardův přímý kop propadl celou obranou až k Moratovi, ten prokázal nabývající sebevědmí tvrdou střelou z těžkého úhlu, kterou propálil Hennesseyho – 2:1.Chelsea se rozhodla téměř okamžitě toto vedení pojistit. Alonso naservíroval přízemní centr do vápna, kde ho bez problémů uklidil Pedro do sítě – 3:1.

Chelsea následně hru kontrolovala, ačkoliv útočné snahy do značné míry polevily. Několik minut před koncem pohotový zákrok obránce znemožnil Moratovi hattrick. Ještě lepší příležitost hattricku znemožnil Hennessey, který vystihl záměr samostatného nájezdu Moraty, zůstal stát a vychytal jeho pokus o lob.

Chelsea vydolovala ze zápasu očekáváné tři body a posouvá se na druhé místo v tabulce. Dále zůstává neporažená již šestnáctý soutěžní zápas v řadě, jedenáctý pod Sarrim.

Zvolte hráče zápasu

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Morata / 86 hlasů

83%

Pedro / 10 hlasů

10%

Alonso / 3 hlasy

3%

Jorginho / 1 hlas

1%

Kanté / 3 hlasy

3%
Hlasovalo 103 uživatelů

207 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 207 komentářů