Tiskovka: Chelsea vs. Crystal Palace

V neděli čeká Chelsea další soutěžní zápas. Tentokrát se utká se 14. týmem aktuální tabulky Premier League. Maurizio Sarri k nedělnímu zápasu prozradil novinky ohledně Edena Hazarda a okomentoval situaci okolo našich 2 středopolařů. Pokud Chelsea zaboduje v nedělním zápase, tak se dotáhne na rekord v počtu neprohraných zápasů od začátku sezóny, který aktuálně drží Frank Clark z Nottinghamu Forest ze sezóny 1994/95.

Bude Hazard hrát?

Nevím. Eden včera absolvoval značnou část tréninku s týmem. Možná nebude připraven odehrát celých 90 minut, protože to byl první trénink po 14 dnech, ale pravděpodobně bude připraven hrát 40–45 minut. Budu s ním mluvit před tím, než učiním rozhodnutí. Je to pro nás důležité.

Náš manažer byl dotázán na překonání rekordu v neporazitelnosti

Nechci teď myslet na překonání rekordu. Musíme myslet pouze na zápas a na navýšení počtu našich bodů. Rekord je pouze následek našeho zápasu. Musím svým hráčům vyslat vzkaz, že pouze tento zápas je důležitý.

Poté byl Sarri dotázán jestli si kdy představil, že by naše výkony mohly být tak rychle dobré

Ne. V každém předchozím působení jsem měl problémy v prvních dvou měsících! Myslel jsem si, že zde to bude to stejné. Zde jsem ale šťastný, protože hráči byly schopni vyhrávat bez velmi dobré úrovně taktické připravenosti.

Zmínil také, že je zde spousta práce zejména v obranné pasáži hry

Musím říct, že Derby odehrálo velmi dobrý zápas. My jsme hráli dobře v ofenzivní části, ale bylo tam velmi mnoho chyb v defenzivě. Je jasné, že se musíme zlepšit. Jsem zvyklý, že mám v prvních měsích problémy jako tento. V zápase s Burnley jsem viděl velmi dobrý defenzivní výkon. Za tři dny na to jsem viděl spoustu chyb. To znamená, že nejsme výkonostně stálí a to je nebezpečné.

Sarri odhalil, že studoval dřívější výkony Rosse Barkleyho předtím, než se ujal vlády nad kormidlem v Chelsea

V prvním týdnu jsem viděl některé zápasy Chelsea a některé zápasy Evertonu, protože jsem ho chtěl vidět při hře na trávníku. Má skvělé technické kvality. Je na tom výborně z fyzického hlediska – zlepšuje se od svého zranění v minulé sezóně – a zlepšil se taky z taktického hlediska hry. Stává se z něj pro nás velmi, velmi důležitý hráč a nejen pro nás, ale také pro anglickou reprezentaci.

Další řeč se vedla a Rubenu Loftus-Cheekovi, jiném prominentním středopolaři

Zlepšil se, ale musí na sobě ještě zapracovat po taktické stránce. Fyzicky je na tom skvěle. Je rychlý, silný a má vliv na hru týmu. Technicky je velmi dobrý. Jestli ale chce hrát jako midfielder, tak se musí zlepšit v defenzivní činnosti, ale jeho potenciál je obrovský.

96 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 96 komentářů