Chelsea 1:0 MOL Vidi FC

I druhý zápas základní skupiny Evropské ligy skončil jednogólovým vítězstvím Chelsea. Ta navzdory silné sestavě a množství šancí maďarského outsidera nevyprovodila s větší gólovou nadílkou. Jediný gól obstaral po dlouhém období sucha Alvaro Morata. Chelsea tak po dvou zápasech a dvou gólech vede skupinu L.

Historicky první zápas základní skupiny Evropské ligy na Stamford Bridge. Historicky první soutěžní zápas proti klubu z Maďarska. Maurizio Sarri se v tomto historickém zápasu rozhodl neučinit velké změny v sestavě navzdory faktu, že soupeřem byl (při vší úctě) jednoznačný outsider – až na kompletně obměněnou obrannou čtveřici a Rubena Loftuse-Cheeka v záloze k žádným změnám v základní jedenáctce nedošlo.

1. poločas

První výaznou šanci na skórování měl překvapivě maďarský celek. Po sedmi minutách se po rohovém kopu do zakončení dostal obránce Vinicius – jeho hlavičku odvrátil Emerson. Jen několik minut později odpověděl zakončením po úctyhodném sólu Emerson, mířil však nad. Následující šanci, na jejímž konci byl Willian, obrana Maďarů odvrátila.

Po čtvrt hodině hry Morata konečně dostal příležitost na prolomení své střelecké smůly; s neuvěřitelným množstvím prostoru a času si však před předčasně ležícím slovenským brankářem neuměl poradit lépe, než střelou mimo bránu.

V 38. minutě se ve špatném světle ukázal český sudí Zelinka. Po nádherné sólo akci Loftuse-Cheeka byl Anglický záložník zezadu složen k zemi. Z nepochopitelného důvodu však tato akce nebyla posouzena jako penaltová ani Zelinkou, ani kolegou na brankové čáře.

Jen několik okamžiků později bylo zase horko před Kepovou bránou, Christensen nedostatečně bránil tělem míč, maďarský útočník byl rychlejší a stihl ještě míč nastřelit do Kepy. Chelsea v této fázi hry pozapomněla na defenzivní část hry. Několik minut před poločasem francouzský křídelník Nego nejdříve odstavil Emersona. Naštěstí pro Chelsea jeho střela mířila přímo na Kepu.

Do poločasové pauzy šly oba celky, pod dohledem Viktora Orbána, do šatny za bezbrankového sta­vu.

2. poločas

Po nebojácném startu Maďarů v druhém poločase, kdy si Arizabalaga připsal další zákrok po střele Nega, Chelsea opět převzala otěže hry. Maurizio Sarri nehodlal v tomto zápase pošetřit ani naši největší hvězdu, po deseti minutách druhého poločasu poslal do hry Edena Hazarda. Šance Loftuse-Cheeka se pořádně rozehrát vzala za své v 67. minutě, kdy ho vystřídal Barkley.

Chelsea se postupem času do šancí dostávala stále těžkopádněji; viditelně frustrovaný Morata se potýkal především s fyzickou hrou maďarského stopera. V 70. minutě se však konečně dočkal kýžené branky. Po prodlouženém centru Hazarda se z bezprostřední blízkosti dostal k zakončení a tvrdou ranou propálil Tomase Tujvela – 1:0.

Po centru z přímého kopu Chelsea mohla své skóre navýšit – Barkleyho hlavičce však v cestě do sítě stálo břevno. To se Chelsea mohlo jen několik minut později krutě vymstít – po kolmici se v obrovské příležistosti octl Hodzic. Proti jeho střele musel Kepa vytáhnout vynikající zákrok, který Blues pravděpodobně zachránil zisk všech tří bodů.

Po dalším nejhubenějším možném vítězství, 18 nevyužitých rozích a gólu španělského kanonýra vede skupinu L.