Preview: Chelsea FC vs. MOL Vidi FC

Chelsea vstupuje do druhého kola základních skupin Evropské ligy – a jak jinak – v roli favorita. Do Londýna přijede MOL Vidi a pro většinu hráčů maďarského týmu to bude především obrovský zážitek. S úspěchem v podobě bodového zisku se nepočítá, ale jelikož Blues nastoupí pravděpodobně zcela bez opor, můžeme se dočkat lecčehos.

Těžko se ohlížet za formou Chelsea a brát si z toho směrodatné závěry. Tým, který hrál o víkendu skvěle s Liverpoolem a který nastupuje pravidelne v Premier League, totiž bude výrazně pozměněný. A tak se můžeme zaobírat třeba utkáním s PAOK Soluň. V něm si londýnský celek nepočínal zrovna suverénně, ale i slabší výkon stačil na pohodlnou výhru 1:0.

To Maďaři si prohrou doma s BATE Borisov dost zavařili. Pozitivem budiž, že je selhání v poměru 0:2 evidentně nakoplo a svou tragickou formu v domácích soutěžích zdárně napravují. Vyhráli teď tři poslední soutěžní klání a do Londýna tedy jedou v dobrém rozpoložení a psychické pohodě.

Anglii navštíví Vidi poprvé od roku 1985 – na tenhle zážitek ale pamětníci vzpomínají s upřímným úsměvem na rtech. Tehdy totiž ještě jako Videoton vyřadili ve čtvrtfinále Poháru UEFA Manchester United. V nejslavnější sezóně své historie pak dokráčeli až do finále, kde nestačili na Real Madrid.

Jak už Sarri několikrát deklaroval, bere období mezi první a druhou reprezentační přestávkou trochu jako předsezónní přípravu, protože ji s Chelsea neabsolvoval v takové míře, jakou by si představoval. Z toho by měla vycházet i základní sestava pro zápas s Vidi, kde by se nejspíš prořídlý Stamford Bridge mohl dočkat řady náhradníků.

A když říkám řady, myslím tím vlastně celou sestavu. Kádr Chelsea je poměrně široký – tak široký, že se třeba Danny Drinkwater na soupisku pro Evropskou ligu nedostal. Odpočívat by měla vlastně celá jedenáctka ze zápasu z Liverpoolem, naopak do sestavy se chystá i uzdravená dvojice Loftus-Cheek – Pedro. Kdyby nebyli k dispozici, šanci vyhlíží i mladíci Ampadu a Hudson-Odoi.

Zápasové menu
UEFA – Evropská liga 2018/2019, skupina L, 2. kolo
Chelsea FC vs. MOL Vidi FC
Stamford Bridge, Londýn
4. říjen, 21:00
TV: Nova Sport 2

Tip redaktora: 4:0

Chelsea FC – pravděpodobná sestava:
Caballero – Zappacosta, Cahill, Christensen, Emerson – Loftus-Cheek, Fábregas, Barkley – Moses, Morata, Pedro

MOL Vidi FC – pravděpodobná sestava:
Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, A. Hadžić, Nikolov, Kovács – Milanov, M. Šćepović

121 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 121 komentářů