Reakce: Slibný začátek

Blues v úvodním kole sezony porazili Huddersfield na jeho hřišti 3–0 a Maurizio Sarri byl po utkání spokojen s výkonem svých svěřenců a zejména pak se způsobem, jakým jsme zakončili těžkou první půli.

O vítězi v úvodní den ligové sezony rozhodly góly N'Gola Kantého, Jorginha a Pedra, nicméně Sarri cítil, že duel byl vyrovnanější než hovoří jednoznačný výsledek.

„Jsem velmi šťastný, protože v úvodní části sezony pro nás nebude snadné získávat body,“ začal Ital. „První půle byla těžká. Při pohledu na výsledek si pomyslíte, že to byl jednoduchý zápas, ale v první půli jsme 15 minut měli problémy. Hráli jsme proti fyzicky velmi zdatnému týmu a my nejsme fyzický tým. Ve druhém poločase byl soupeř trochu unavený a bylo to snazší.“

„Musíme se zlepšit v bránění na soupeřově polovině, jak správně presovat, obzvláště proti třem obráncům. Musíme si rychleji vyměňovat míč. V první půli jsme to nedělali, ve druhé už to bylo lepší, ale to jsme měli více místa i času.“

„Bylo to pro nás opravdu těžké, protože Huddersfield odehrál všechny své předsezonní zápasy v rozestavení 4–2–3–1, pouze jednou hráli 4–3–3. My jsme nikdy nehráli proti 3–5–1–1 a nebyli jsme na to připraveni. Byl to problém. Možná že pro Neapol loňské sezony by to nebyl problém, ale pro Chelsea, pouze s třemi dny společného tréninku, to byl jednoznačně problém.“

Eden Hazard odehrál závěrečných 15 minut a předvedl se ve skvělé formě, a dokonce připravil třetí gól pro Pedra

„Myslím si, že Eden nemůže v tuto chvíli odehrát 90 minut. Musí se zlepšit a trénovat. Nejlepší pro něj bylo, aby nastoupil na 15–20 minut, kdy už je soupeř unavený.“

„Máme štěstí, proti tři nebo čtyři týdny teď můžeme pracovat a odehrát jeden zápas týdně, takže v tomto měsíci se musíme zlepšit, protože poté to bude složité, kdy budeme hrát tři zápasy týdně. Nicméně doufám, že se dokážeme zlepšit.“

Kdo byl podle Vás nejlepším hráčem zápasu?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Kepa Arrizabalaga / 6 hlasů