Kenyon: José nikam nejde

Výkonný ředitel Chelsea Peter Kenyon ujistil Josého Mourinha, že i kdyby tuto sezonu žádnou trofej nezískal, jeho pozice manažera je více než jistá.

Spekulace v poslední době naznačovaly, že portugalský kouč by po sezoně mohl svoje křeslo opustit. Kenyon to však rázně odmítl a připomenul, že Mourinho má na Stamford Bridge ještě smlouvu na tři a půl roku.

„Je to oboustranné – jsme pro sebe navzájem velmi důležití. Je pro nás klíčový a myslím, že Chelsea mu umožňuje naplnění jeho fotbalových ambicí, které jsou obrovské. On je ten typ člověka, který neodpočívá a kterému nestačí vyhrát ligu dvakrát,“ tvrdí výkonný ředitel Blues. Dále také prozradil, že když se s tehdy novým vlastníkem Romanem Abramovičem bavil o rozvoji klubu, shodli se, že potřebují soudržné vedení, které by mohlo svou práci vykonávat v dlouhodobějším měřítku. „Když se podíváte na dva nejúspěšnější týmy v historii Premier League, v obou pracují manažeři dlouhodobě.“

Kenyon také nechápe, proč by měl Mourinho lavičku Blues opustit. „Kam jinam by šel? Je mladý, takže problém s věkem není, jeho rodina to tu má ráda. Všichni na světě si myslí, že anglický fotbal je nejlepší, takže proč by měl chtít odejít? Nemyslím, že chce. A proč bychom měli my chtít, aby odešel? Můžu vás ujistit, že to nechceme. José je ten nejlepší člověk na práci tady a věří, že u nás může dosáhnout úspěchů, po kterých touží,“ zakončil.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.