Courtois nedorazil na trénink. Chelsea rychle hledá náhradu...

Belgický brankář Thibaut Courtois dnes nedorazil na předsezonní trénink a je tak zjevné, že se snaží vynutit si odchod do Madridu, kde žijí jeho dvě děti. Chelsea tak nyní hledá adekvátní náhradu na post brankářské jedničky a padají různá jména. Podle Sky Sports má být vytipovanou posilou Angličan Jack Butland, zdroje ze Španělska zas hovoří o Janu Oblakovi z Atletica či Kepe Arrizabalagovi z Bilbaa.

Spekulace ohledně Courtoisovy budoucnosti trvají už dlouho a nový trenér Chelsea Maurizio Sarri po včerejší prohře v Community Shield uvedl, že chce s Begličanem mluvit osobně.

Courtoisův agent minulý týden uvedl, že jeho klient se chce vrátit do Madridu, kde působil již dříve v dresu Atletica a kde žijí jeho dvě děti, které má s bývalou přítelkyní.

„Na agenta reagovat nebudu,“ řekl Sarri v neděli. „Nezajímá mě agent, chci slyšet Courtoise. Pokud mi Courtois zítra (v pondělí) řekne to samé, tak si promluvím s vedením.“

„Chci tu mít jen hráče s vysokou mírou motivace. Pro agenta nemám žádnou odpověď.“

Courtois se měl dnes vrátit do tréninkového centra Chelsea se zbytkem hráčů, kteří působili na mistrovství světa do závěrečných fází.

Klub na sociální sítě umístil fotky například Courtoisova krajana Edena Hazarda, N'Gola Kantého či Oliviera Girouda.

Podle zdrojů Sky Sports je v případě Courtoisova odchodu pro Chelsea hlavním kandidátem na pozici jedničky Jack Butland.

Chelsea je ochotna zaplatit výkupní klauzuli na Arrizabalagu. Další možností je Oblak.

Španělské zdroje v čele s deníkem AS dnes přišly s informací o tom, že Chelsea si již zvolila náhradu za Courtoise a tím vyvoleným je Kepa Arrizabalaga. Blues jsou za brankáře Bilbaa ochotni vyplatit klauzuli ve výši 80 milionů eur.

Dalším krokem je přesvědči samotného brankáře, jenž je ohromen možností zahrát si v Premier League, nicméně loni v lednu prodloužil smlouvu až do roku 2025. Podmínky Chelsea jsou vysoce atraktivní – mnohem lepší plat než dostává v Bilbau a stal by se důležitou součástí Sarriho nového projektu.

Další možností je Oblak (s výstupní klauzulí 100 milionů eur), ačkoli Atletico chce jednoznačně jeho setrvání. Skutečnost je taková, že v posledních dnech začala jednání o prodloužení smlouvy. Blues vědí, že i atraktivita projektu Atletica je pro slovinského brankáře důležitým faktorem a jsou si tak dobře vědomi, že jeho příchod by byl značně komplikovaný.

Chelsea zvažovala také příchody Pickforda z Evertonu, Butlanda ze Stoke a Schmeichela z Leicesteru, ovšem až do dnešního dne je tím hlavním jménem Kepa Arrizabalaga.

Kdo by měl Courtoise v případě odchodu nahradit?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Jack Butland / 30 hlasů

20%

Kepa Arrizabalaga / 24 hlasů

16%

Jan Oblak / 49 hlasů

32%

Jordan Pickford / 13 hlasů

8%

Kasper Schmeichel / 28 hlasů

18%

Někdo jiný / 9 hlasů

6%
Hlasovalo 153 uživatelů

1823 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 1823 komentářů