Možné změny v hráčském kádru Chelsea

Fotbalové mistrovství světa je v plném proudu. Pod reflektory stadionů v Rusku jsou v současné době k vidění i hráči Chelsea, kteří zde hájí své národní barvy s cílem získat vytouženou trofej. Ani v tomto období novináři nelení a i nadále vyskakují na světlo světa „zaručené“ informace o hráčských rošádách v týmu Blues. Na pár těchto zpráv se podíváme v následujícím článku.

Probíhající světový šampionát ve fotbale pořádaný tentokráte v Rusku poněkud zmírňuje ostrost zraku, s jakou fanoušci Chelsea sledují (ne)počínání si vedení klubu z Fulham Road. Od konce sezóny 2017/2018 spekulace o odchodu šéfa lavičky Antonia Conteho neslábnou, naopak se množí zprávy o jeho odchodu a příchodu nového trenéra v podobě Maurizia Sarriho. Stejně jako trenérské složení klubu má doznat změn i složení hráčského kádru. Níže je nastíněno několik nejnovějších změn dle zahraničních médií.

Kasper Schmeichel v hledáčku Chelsea

Jednou z potencionálních nových akvizic Chelsea by se mohl stát brankář Kasper Schmeichel, který na klubové scéně hájí barvy Leicesteru City. 31letý gólman předváděl na probíhajícím světovém šampionátu v Rusku velmi solidní výkony, zejména pak v utkání proti Chorvatsku, ve kterém dokázal zneškodnit 3 penaltové exekuce.

Dánský brankář byl v sezóně 2015/2016 jednou z ústředních postav Leicesteru při cestě za senzačním titulem v Premier League, smlouvu u „Lišek“ má tento hráč do roku 2021 a dle zahraničního tisku by se mohl stát jednou z náhrad za Thibauta Courtoise.

Alisson náhradou za odcházejícího Thibauta Courtoise

Aby potencionálních posil na post brankáře nebylo málo, přišli novináři se zprávou týkající se příchodu brankáře Alissona z AS Řím, který je dalším adeptem na to nahradit Thibauta Courtoise, který nenápadně pokukuje po případném angažmá ve španělské lize. Rodáka z Brazílie, kterému je v současné době 25 let, si římský celek cenní na 62 miliónů liber, což rozhodně není nízká částka. Zájem o tohoto brankáře mají i jiné kluby, jedním ze zájemců je např. Jürgen Klopp a jeho Liverpool.

Nutno podotknout, že uplynulá sezóna byla pro Allisona velmi povedená, když dokázal udržet celkem 17 čistých kont v Serii A, což bylo druhé nejvyšší číslo. Možná změna na postu brankáře Chelsea nabírá na stále vyšší pravděpodobnosti vzhledem k několika prohlášením Thibauta Courtoise o jeho touze vrátit se do Španělska, kde již v minulosti působil, a kde žije jeho rodina.

Ruben Loftus-Cheek si je nejistý svou budoucností v Chelsea

Reprezentant Anglie Ruben Loftus-Cheek, který v mládežnických týmech Chelsea působil již od svých 8 let, si není jistý, zda bude jeho budoucnost i nadále spojena s klubem ze Stamford Bridge. Mladý záložník, kterému je teprve 22 let, strávil uplynulou sezonu na hostování v Crystal Palace. Svůj debut za A tým Chelsea si Ruben odbyl v roce 2014. Od té doby odehrál za první tým Blues celkem 32 utkání.

Urostlý hráč se postupně dokázal probojovat i do A týmu reprezentace hrdého Albionu a na probíhajícím světovém šampionátu v Rusku se mu dostává důvěry od trenéra Garetha Southgatea. Záložník se k situaci ohledně možnosti prorazit do A týmu Chelsea vyjádřil následovně:

Bylo pro mě složité přejít z mládežnického fotbalu, kde jsem hrál každý zápas do dospělého fotbalu, ve kterém člověk nedostal moc příležitostí, je to velmi složité na psychiku. Jako hráč jsem se postupně zlepšil a rozvinul. Je ale složité porovnávat dostávání příležitostí za národní tým a být opomíjený v Chelsea – Chelsea je velký klub, ve kterém jsou trenéři pod permanentním tlakem na úspěch a díky tomu se bojí přistoupit na to, dát příležitost mladým hráčům. Nevím, kdo přesně rozhoduje o celém procesu, ale chápu, proč příležitosti nepřicházejí tak často. Po skončení světového šampionátu zvážím všechny možnosti.“

3131 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 3131 komentářů