Mourinho: Bylo těžké uhlídat standardní situace

Chelsea po nepovedeném výkonu prohrála 1:0, přesto postoupila do další fáze Ligy mistrů. Mourinho po utkání v Brémach hledal slova jen těžko. S výsledkem by se však měl smířit co nejrychleji, nebo? nás v neděli čeká přímý souboj o titul.

„Bylo těžké je uhlídat, zvláště když postavili snad pět dvoumetrových hráčů. Ve vzduchu jsme jim nemohli konkurovat,“ poukázal Mourinho na rozhodující branku utkání. „V závěru jsem chtěl na hřišti Drogbu, Robbena a Shevu, ale Didier byl zraněný a nemohl dál pokračovat. V závěru jsme si i tak vytvořili, ale chyběla nám síla v soupeřově pokutovém území.“

„Ofenzívu podporovali i J. Cole, Robben a SWP. Myslím, že remíza by utkání slušela víc, ale musím přiznat, že hráči Brém tvrdě dřeli a získali tak tři body. Citelně nám scházel Frank Lampard, který je důležitý pro první fázi naši hry, kdy potřebujeme míč dostat do ofenzívy, kde operuje Ballack. Tomu se dnes utkání nepovedlo,“ pokáral svou vysněnou posilu Portugalec.

„Svou šanci dostal i Jon Obi Mikel. Chtěli jsme hrát kreativně, stejně jako to za předvádějí Brémy, a on byl první volba. Nezahrál špatně, ale chtěl jsem změnit styl hry, a proto šel ze hřiště tak brzy. Má obrovský potenciál a takové utkání mu můžou jen pomoci.“

Všichni ví, že nás v neděli čeká Manchester United a situaci zná i José Mourinho. „Je to jiná soutěž, nerozhoduje jediný zápas. Jen je škoda, že se nehraje již pozítří, moc se na toto utkání těšíme,“ zakončil José.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.