Nové dresy pro sezonu 2018/19

© chelseafc.com

Chelsea FC a Nike Football včera oficiálně představily naše zcela nové dresy pro následující ročník 2018/19. Inspirací nových kousků byly některé naše dresy z 80. a 90. let. Kromě slavné modré barvy Chelsea tak na nich najdeme také červenou a bílou.

Vzhledem k přezdívce Blues není žádným překvapením, že červená barva byla na dresech Chelsea v posledních letech k vidění jen zřídka. Pokud se ale podíváte hlouběji do historie, zjistíte, že se vlastně nejedná o nic nového.

Už do založení klubu v roce 1905 máme úzké vazby s Chelsea Pensioners, veterány v červených kabátech, kteří sídlí v blízké nemocnici Royal jen kousek od Stamford Bridge.

Tehdy se nám přezdívalo Pensioners, přičemž jeden z těchto pánů byl po čtyři dekády až do roku 1952 vyobrazen v klubovém znaku. A výrazně červené kabáty jsou v dnech zápasů na stadionu k vidění do dneška.

Znak se změnil v roce 1953, kdy do něj byly přidány červené míče a růže. Tento znak vydržel přes 30 let a stal se podkladem pro současný design, který byl představen k oslavám stoletého výročí klubu v roce 2005. Červená se na hruď vrátila v sezoně 2006/07 a zůstala tam po celou dobu, během které Chelsea pozvedla nad hlavu všechny tuzemské i evropské klubové trofeje.

Červená se objevila také na límci našeho domácího dresu v ročníku 2010/11, přičemž tento dres si odbyl svůj debut ve Wembley, kde jsme si díky hattricku Didiera Drogby do sítě Portsmouthu zajistili památný Double.

Na venkovní zápasy Blues oblékali červenou barvu během existence klubu spíše sporadicky. Poprvé jsme si ve venkovním červeném dresu zahráli v roce 1911, kdy většina týmů hrála v bílém a my se rozhodli v té době pro změnu.

Od té doby až do 90. let se v každé dekádě objevil alespoň jednou červený venkovní dres. Slavný zápas jsme v nich společně s bílými trenkami a černými stulpnami odehráli při remíze 3–3 proti tehdy skvělému Dynamu Moskva v roce 1945. Jednalo se o gesto dobré vůle směrem k našim ruským soupeřům, abychom jim umožnili obléct si jejich slavný modrý dres před neuvěřitelnou 100 tisícovou návštěvou na Stamford Bridge.

Nyní se červená a bílá společně se slavnou modrou Chelsea vracejí. Nový dres si hráči poprvé obléknou zítra – v našem posledním zápase letošní sezony Premier League proti Newcastlu United.

102 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 102 komentářů