Chelsea 1:1 Huddersfield

Naděje na účast v příštím ročníku se ztenčily na minimum. Chelsea v domácím utkání s Huddersfieldem zbortila vše, co v posledních týdnech pracně stavěla a po remíze 1:1 jí zbývá už jen zrnko šance na umístění v top čtyřce. Nováček soutěže naopak díky získanému bodu definitivně zůstává v Premier League.

Matematika je jednoduchá. Chelsea v posledním zápase v Newcastlu musí samozřejmě bezpodmínečně vyhrát – místo jakékoli ztráty Liverpoolu však potřebuje jeho prohru. Doma s Brightonem. Brightonem, který nemá o co hrát. S Brightonem, který venku vyhrál naposled před půl rokem…

Těžko říct, proč je Chelsea v domácích zápasech tak strašně neefektivní. Třeba jen dnes vyslala směr Lössl hned 22 střel, ale jen 5 jich zasáhlo svůj cíl. Gólem pak skončila (ne)střela Alonsa, který skóroval poMilnerovsku, aniž by si předtím Blues vytvořili šanci.

Zajímavý pohled nabízí i součet těchto statistik za posledních pět domácích zápasů. Huddersfieldu, Liverpoolu, West Hamu, Tottenhamu a Crystal Palace vstřelila Chelsea jenom 6 branek – a nadřela se na ně naprosto neúměrně. Potřebovala k nim celých 98 střel (30 mezi tři tyče).

Huddersfieldu, který se v první půli prakticky nedostal za půlící čáru, ani jednou nevystřelil a držel míč jen 23 procent času, pak stačila jedna – ani ne šance – a slavil úspěch. Mooyův dlouhý míč nedokázal odpravit vyběhnuvší Caballero a důrazný Depoitre zasunul míč vděčně do prázdné brány.

Chelsea ve zbytku zápasu dřela, do hry přišli dvě ofenzivní opory Hazard s Giroudem, kteří spolu s kolegy vyslali hned 16 pokusů. Marně – vyšel jen zmíněný „ksichťák“ od Alonsa.

Terriers pak v závěrečné desetiminutovce podržel i gólman Lössl, který vytáhl jeden mimořádný zákrok. Po skrumáže ve vápně špičkami prstů líznul do míče letícího od hlavy Christensena a posunul ho na tyč. Zákrok, který udržel Huddersfield v Premier League.

Chelsea 1:1 Huddersfield
Góly: 62. Alonso – 50. Depoitre
ŽK: 88. Lössl

Sestavy

Chelsea: Caballero – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – Zappacosta (54. Giroud), Fábregas, Kanté, Alonso – Willian, Morata, Pedro (59. Hazard)

Huddersfield: Lössl – Smith (85. Malone), Zanka, Schindler, Kongolo, Lowe (62. Hadergjonaj) – Mooy, Hogg, Billing – Van La Parra (53. Pritchard), Depoitre

149 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 149 komentářů