Chelsea 1:0 Liverpool

Až do posledního kola bude Chelsea bojovat o účast v příštím ročníku Ligy mistrů! Dnes večer v klíčovém duelu porazila 1:0 Liverpool a na čtvrtý Tottenham ztrácí už jen 2 body. Ve středu navíc může Reds dokonce dorovnat. Vděčí za to střelci jediného gólu Olivieru Giroudovi, který Liverpoolu naopak znesnadnil přípravu na finále Ligy mistrů.

Pokud totiž Chelsea zvládne dohrávku s Huddersfieldem, bude mít stejný počet bodů jako Liverpool. Ten tak v posledním kole s Brightonem nesmí ztratit – jinak by se mu v kombinaci s případným neúspěchem ve finále Ligy mistrů mohlo stát, že by senzační sezóna skončila propadákem.

Fanoušci a asi i hráči Liverpoolu se v posledních týdnech víc soustředí na Ligu mistrů a výsledky v lize tomu odpovídají. Z posledních čtyř zápasů vyhráli jediný a dnes přidali i porážku. Ve třetí minutě přitom Firmino po dlouhém pasu Alexander-Arnolda zle potrápil Courtoise – o žádném odfláknutí nemůže být tedy řeč.

Přinejmenším v první půli byl nejaktivnější Sadio Mané, který se už ve čtyřiadvacáté minutě opřel do skákajícího míče na hranici dvaceti metrů a Courtois musel opět na zem. Totéž se opakovalo i po půlhodině hry. Vzápětí se ale míč dostal na opačné straně k Mosesovi, jehož centr se stal kořistí Oliviera Girouda. Hlavička, gól, 1:0.

Začátek druhého dějství vyšel Chelsea, která hosty nepustila ze svých otěží. Hazard se parádně prokličkoval do vápna a vypálil, načež musel odražený míč brát z brankové čáry Robertson. To krátce poté, co zkoušel štěstí třeba i Kanté. Následný roh pak proměnil v gól Rüdiger, ale radost mu překazil praporek čárového.

Čtvrt hodiny před koncem zase jednou ukázal Marcos Alonso, že je jen málo lepších borců na rány z voleje. Jeho nádherný projektil po centru Mosese prosvištěl jen těsně vedle zadní tyčky. V závěru zápasu Chelsea přenechala iniciativu Liverpoolu, ale trest nepřišel. Reds si nedokázali vyprodukovat jedinou gólovou šanci a ze Stamford Bridge odjíždějí s prázdnou.

Chelsea 1:0 Liverpool
Gól: 32. Giroud

514 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 514 komentářů