Chelsea vážně uvažuje o Sarrim

Italská Neapol podle řady zdrojů již začala sumírovat seznam možných trenérských kandidátů pro případ, že Maurizio Sarri po sezoně odejde do Chelsea. Vedení Blues se nicméně podle informací stále nerozhodlo, kdo bude na lavičce A týmu v příští sezoně, a vedle Sarriho se objevují také jména jako Luis Enrique či Massimiliano Allegri.

Sarri je jedním z nejvážnějších kandidátů na převzetí kormidla po Antoniovi Contem a zdroje z Itálie uvádějí, že Sarriho zástupce Alessandro Pellegrini se sešel s prostředníky jednající jménem Chelsea, aby společně prodiskutovali možnost přesunu do Londýna. Současný manažer Neapole už dokonce nařídil členům svého realizačního týmu, aby se začali učit anglicky.

Neapol již začátkem roku začala jednat se Sarrim ohledně nové smlouvy, čímž by došlo k navýšení jeho stávajícího ročního platu ve výši 1.3 milionu liber a vyjmutí výstupní klauzule ve výši 7.1 milionu liber, která zůstává v platnosti do konce tohoto měsíce.

Nicméně jednání uvízla na mrtvém bodě a Chelsea vážně uvažuje o tom, že zaplatí Neapoli Sarriho výstupní klauzuli. Podle informací je Sarri frustrovaný z toho, že nebyly splněny jeho požadavky ohledně ročního platu ve výši 3.5 milionu liber.

59letý kouč dovedl svůj celek na druhé místo italské ligy hraním výživného fotbalu, ačkoli na titul tři kola před koncem soutěže při ztrátě čtyř bodů na první Juventus už zřejmě nedosáhne.

Podle informací deníku London Evening Standard je vztah mezi Sarrim a prezidentem klubu De Laurentisem napjatý a v Neapoli panuje strach z toho, že klíčoví hráči jako Kalidou Koulibaly, Jorginho a Elseid Hysaj by mohli Sarriho to jeho budoucího klubu následovat.

Vysoko na seznamu Chelsea jsou ovšem také jména jako Enrique a Allegri a zdroje z klubu naznačují, že se vedení ještě nerozhodlo, kdo bude na lavičce sedět v příští sezoně.

Conte nadále proklamuje, že v Chelsea zůstává a dodrží svůj kontrakt, který končí po následující sezoně. To by však po problémovém ročníku, během kterého se jeho vztahy s vedením neustále pošramocovaly, bylo opravdu velkým překvapením.

448 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 448 komentářů