Preview: Werder vs. Chelsea

Boje v základní skupině Champions League se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. V pátém zápase nejprestižnější evropské soutěže na sebe narazí Chelsea a Werder Brémy.

První setkání těchto týmů dopadlo lépe pro mistra z Anglie, který na Stamford Bridge vyhrál díky brankám Essiena a Drogby 2:0. V lize tým Thomase Schaafa spadl z prvního místa po víkendové remíze s Aachenem a stejně jako Chelsea, která v sobotu porazila West Ham, okupuje druhou pozici ve své soutěži.

Skupina A, ve které oba středeční soupeři bojují, je rozhodně před svým vyvrcholením velmi zajímavá. Barcelona se utká s Levski Sofia a pokud v Bulharsku nevyhraje, Chelsea má postup do další fáze jistý. Ale hlavně – jestliže Katalánci ztratí body a Werder nás dokáže porazit, obhájce trofeje zůstane ještě před branami vyřazovací fáze…

Frankové Lampard a Baumann budou svým týmům chybět kvůli trestu za žluté karty, zpátky po odpočinku se do sestavy Blues vrací Michael Ballack. Nejistý je start Ricarda Carvalha, který má problémy s kotníkem a pravděpodobně ho tedy zastoupí Khalid Boulahrouz.

Mohlo by se zdát, že vzhledem k víkendovému zápasu s Manchesterem United a téměř jasnému postupu ve skupině dá José šanci i náhradníkům, kteří v ligových zápasech příliš nefigurují. Bohužel Portugalec prohlásil, že nikoho šetřit nehodlá a na Werder pošle to nejsilnější, co má. Ale hráči jako Bridge, SWP nebo v poslední době i Joe Cole by si místo v základu rozhodně zasloužili a navíc se nedá říci, že s jejich nasazením by se jednalo o nějaké oslabení…

Werder – Chelsea
Stadion: Weserstadion
Výkop: 22.11.06 20:45 SEČ

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.