Chelsea 2:0 Southampton

Dnes vše podle předpokladů a bez větších zádrhelů. Chelsea ve druhém semifinále FA Cupu porazila Southampton 2:0 a stejně jako loni si zahraje finále. Na začátku druhého poločasu o tom rozhodl Olivier Giroud, na něhož gólově navázal i jeho náhradník Álvaro Morata. Po dlouhých jedenácti letech se tak v boji o titul v nejstarší klubové soutěži světa dočkáme střetnutí Chelsea a Manchesteru United.

Antonio Conte při čtvrtečním ligovém zápase s Burnley nechal odpočívat útočnou letku Hazard – Willian a na modrých křídelnících byl vidět hlad po fotbale. Do páté minuty zápasu stihla belgická hvězda vyslat velmi zajímavou pumelici těsně nad, na což Willian reagoval posléze naopak technickou střelou, která dokonce orazítkovala břevno.

Ofenziva Chelsea pokračovala v náznacích a po deseti minutách hry se Eden Hazard málem prosadil gólově. V poslední chvíli mu ale do střely skočil Maya Yoshida a zachránil dost možná jasný gól. Oproti obrazu hry pak nepotvrdil formu pro změnu Willian – výtečnou pozici z přímého kopu znehodnotil slabou ránou nad.

Po dvaceti minutách se začali nenápadně osmělovat i fotbalisté Southamptonu, kteří se na několik okamžiků nastěhovali na polovinu Chelsea a poprvé musel zasahovat i Willy Caballero, který i v šestém zápase FA Cupu vystrnadil ze sestavy stálou jedničku Thibauta Courtoise. Proti přízemní ráně Leminy neměl Argentinec sebemenší problém.

Chelsea už se do přestávky nedostala zpátky na svou pozitivní vlnu, naopak po změně stran hned ťala soupeře do týlu. Opět u toho byl Eden Hazard, který si v těžké pozici stáhl Fábregasův chip a předal míč do vápna pro Oliviera Girouda. Francouzský dlouhán zase jednou prokázal, že není žádné kopyto, protancoval mezi třemi obránci a uklidil míč do odkryté sítě.

Brzy mohlo být srovnáno, ale když se Long zčistajasna zjevil sám před gólmanem, míč si ukopl. Southampton se dostával do mírného tlaku a Chelsea ztrácela půdu pod nohama. Do toho Antonio Conte velmi zpátečnicky stáhnul ze hry agilního Williana a rozhodl se zápas dohrát s Bakayokem – nejspíš na udržení výsledku 1:0.

Nikoho asi nepřekvapilo, že Londýňané ztratili svižnost, rychlost a schopnost ovládat tempo hry rychlými protiútoky. Na koně se naopak definitivně dostal Southampton – a kdo ví, možná byl obrán o regulérní gól.

Redmond nejdřív probral Caballera tvrdou střelou, která gólmanovi Chelsea udělala velké potíže, aby záhy Austin Caballera rozhodně nefauloval a míč se po Argentincově chybě dostal snad na, snad kousek za brankovou čáru. Ani opakovaný záběr však pravdu neodhalil, ostatně stejně byl pískán faul.

Blues byli nebezpeční jenom prostřednictvím Edena Hazarda, který sice neskóroval, ale na balónu byl spolu s Kantém suverénně nejlepší. Po jeho výborné práci čtvrt hodiny před koncem si Southampton dal málem vlastní gól. Definitivní ztvrzení výhry přidal až střídající Álvaro Morata. Po dlouhé době zafungovala spolupráce s Azpilicuetou a španělský forvard hlavou trknul míč přesně k tyči.

Tak jako po první trefě, i teď byl Southampton blízko odpovědi hned záhy, ale Charlie Austin trefil z úhlu jen tyč. Prakticky vzápětí se na opačné straně pokoušel o totéž Morata, ale na brankové čáře míč se štěstím odpravil Hoedt. Jelikož londýnská devítka neuspěla ani krátce nato po další Azpilicuetově přihrávce, skončil zápas výhrou Blues 2:0.

Muž zápasu: Eden Hazard

Chelsea 2:0 Southamtpon