Report: Southampton 2:3 Chelsea

© chelseafc.com

Katastrofálne vyzerajúci zápas sa po príchode Oliviera Girouda úplne otočil a z črtajúcej sa prehry sme dokázali vydolovať po zásahoch francúzskeho forwarda a Hazarda plný bodový zisk. Priaznivci Blues, ktorí dnes vydržali pri obrazovkách až do záverečného hvizdu rozhodne neoľutovali.

Šanca na kvalifikovanie sa do budúceho ročníka Champions League je už skutočne iba teoretická a hráči The Blues to mali pred dnešným zápasom zrejme v hlavách. Do stretnutia na trávniku Southamptonu sme síce nastúpili ofenzívne naladení, ale počas prvých 45 minút sme nedokázali predviesť ani jednu akciu, ktorou by naša ofenzíva nadchla.

Zrejme najväčšiu šancu mal po strieľanom priamom kope Williana trápiaci sa Alvaro Morata, ktorý na loptu bohužiaľ nedočiahol. Španielov výkon sprevádzali v dnešnom stretnutí veľké emócie a už v prvej polovici si koledoval o žltú kartu.

V 21. minúte prišiel „svetlý“ moment Conteho defenzívy, keď Londýnčania predviedli v obrane deň otvorených dverí. Bývalý hráč Chelsea Bertrand si po ľavej strane krásne nabehol a dobrou prihrávkou našiel Tadiča, ktorý namieril svoju strelu za chrbát Thibauta Courtoisa.

V 38. minúte mohli domáci navýšiť svoje vedenie, ale strela Warda-Prowsea nemala dostatočnú razanciu a Belgičan si s ňou ľahko poradil. Počas prvých 45 minút sa hráčom londýnskeho celku nepodarilo ani raz vystreliť na bránu, čo zrejme odráža súčasnú formu našich chlapcov.

Hneď na začiatku druhého polčasu Morata potvrdil, že mu to momentálne nejde, keď jeho strela letela vysoko nad bránu. O štyri minúty neskôr sme mohli inkasovať druhý gól, keď Courtois zle vybehol na roh, ale Yoshida sa našťastie ku zakončeniu nedostal. Nebezpečenstvo prišlo aj v 54. minúte, ale nábeh Longa najskôr zastavil Christensen a jeho následnú strelu dobre zlikvidoval náš gólman.

V 60. minúte musel Courtois vyťahovať loptu z brány po druhýkrát v zápase, keď po výbornom centri Warda-Prowsea z priameho kopu dal svoj prvý gól v Premier League Poliak Bednarek.

Vyzeralo to tak, že Blues smerujú ku svojej desiatej ligovej prehre v tejto sezóne, ale po príchode Girouda na trávnik nastal veľký obrat. V 70. minúte sme narýchlo rozohrali štandartku a dlhý center Alonsa si našiel hlavu Girouda, ktorý z diaľky prekonal gólmana McCarthyho. Bol to prvý Francúzov gól v Premier League v drese Chelsea.

V 75. minúte si prihrávka Williana do vápna našla Edena Hazarda, ktorý nekompromisne zakončil a v priebehu piatich minút sme druhýkrát prekonali gólmana domácich. Zverenci Antonia Conteho akoby chytili druhý dych a vyzeralo to tak, že by sme mohli zápas úplne otočiť.

Netrvalo dlho, než sa Giroud zaskvel v tomto stretnutí aj po druhýkrát. Výhodu nám znovu dala štandartka, po ktorej sa lopta dostala ku Francúzovi a ten strelou z vnútra pokutového územia dokonal obrat Chelsea v priebehu ôsmich minút z 0:2 na 3:2. Olivier tým poslal trénerovi Contemu jasný odkaz, kto by mal dostávať na hrote útoku momentálne prednosť.

V záverečných minútach sa už hráči Chelsea nemali kam ponáhľať a strata na tretí Liverpool činí momentálne 7 bodov.

Southampton FC – Chelsea FC 2:3 (1:0)
Góly: 21. Tadič, 60. Bednarek – 70., 78. Giroud, 75. Hazard
Žlté karty: Hojbjerg, Ward-Prowse, Bertrand, Romeu, Long – Hazard, Willian, Cahill
Návštevnosť: 31 764
Hráč zápasu: Olivier Giroud